lednová obloha

Nový rok přinese zatmění a krvavý Měsíc. Má přinést apokalypsu

Krvavý měsíc
Zdroj: Profimedia

Začátek nového roku přinese na nebi dva spojené úkazy. V lednu dojde k úplnému zatmění Měsíce, zároveň bude možné pozorovat i tzv. "krvavý Měsíc". Někteří konspirační teoretici a vykladači Bible tvrdí, že krvavý Měsíc souvisí s proroctvím a že je znamením konce světa.

Podle populárního amerického pastora Paula Begleyho je krvavý Měsíc znamením, že konec světa se opět přiblížil. "Nadcházející lednové zatmění Měsíce není nutným důkazem konce světa. Jde jen o varování, že je apokalypsa nejblíže v historii," prohlásil.

 

Při zatmění 21. ledna 2019 se opět zbarví Měsíc do ruda. Podle deníku Daily Mail mnoho lidí věří, že krvavý Měsíc souvisí s proroctvím o konci světa. Bible prý tak popisuje soudný den. Tato tvrzení vycházejí ze starozákonní prorocké knihy.

 

Jiní konspirátoři věří, že krvavý Měsíc byl předpovězen Knihou zjevení, která hovoří o velkých zemětřeseních a požárech.

 

 

Pastor Begley si myslí, že lednové zatmění je mnohem zlověstnější událostí, než si lidé myslí. "Stačí se dívat a uvidíme, co se stane během dne krvavého Měsíce nebo během tohoto období. Víte, nemusí to být vždy přesně ten den," dodává Paul Begley.

 

Ačkoli výraz "krvavý" nemá vědeckou definici, vědci mají vysvětlení. Během měsíčního zatmění dochází k tomu, že slabé červené sluneční paprsky vykukují po stranách Měsíce. Tím mu dodávají červenou barvu mědi.

 

Vidět krvavý Měsíc jsme mohli i v Česku. Naposledy ho tisíce lidí sledovalo 27. července tohoto roku. Zatmění bylo viditelné prakticky z kteréhokoliv místa v České republice. Mnoho pozorovatelů zavítalo do planetárií a hvězdáren, někteří dali přednost pozorování z vrcholků hor.

 

Lednové úplně zatmění Měsíce bude pozorovatelné i v Česku. A to 21. ledna brzy ráno. Maxima dosáhne v 6:12 hodin.

pan TN.cz