Předpověď počasí

V příštích dnech se znovu oteplí, na některých místech může být až 20 °C!

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
19.10. 2020 7:02
Téma:

Po chladnějších dnech se do Česka vrátí příjemnější teploty. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude nejtepleji ve čtvrtek a v pátek. Rtuť teploměru může na některých místech ukazovat až 20 stupňů Celsia. Často se vyskytnou mlhy a v závěru týdne také déšť nebo přeháňky.

Počasí nebude podle meteorologů v příštích dnech tak pochmurné jako minulý týden. Teploty se dokonce mohou vyšplhat až ke 20 stupňům. 

 

"Tlaková výše se bude přesouvat ze západní přes střední Evropu dále k jihovýchodu, příliv studeného vzduchu začne slábnout. Postupně kolem oblasti nízkého tlaku vzduchu nad západní a severní Evropou k nám bude od jihu proudit teplý vzduch," uvádí ČHMÚ v předpovědi.

 

V úterý meteorologové očekávají většinou polojasno, místy mlhy nebo nízká oblačnost, která se ojediněle udrží po celý den. Přes den bude 9 až 13 stupňů, v Čechách ojediněle až 16 stupňů. V noci se ochladí na 5 až 1 stupeň.

 

 

Ve středu bude oblačno až polojasno. Místy se vyskytnout mlhy nebo nízká oblačnost, která se ojediněle udrží po celý den. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 10 až 14 stupňů, v Čechách může být až 18 stupňů. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 7 až 3 stupni, při malé oblačnosti a uklidnění větru kolem 1 stupně.

 

Ve čtvrtek má být většinou polojasno, místy se objeví mlhy nebo nízká oblačnost, která se ojediněle udrží po celý den. Očekává se, že čtvrtek bude nejteplejším dnem celého týdne. Přes den bude 16 až 20 stupňů a tepleji má být i v noci, a sice 9 až 5 stupňů.

 

Ani v pátek by se nemělo výrazněji ochladit, přes den bude 13 až 17 stupňů. Oblohu meteorologové čekají oblačnou až zataženou, místy se může přihnat déšť nebo přeháňky. V noci teploty klesnou na 10 až 6 stupňů.

 

 

Během soboty a nedělě bude oblačno až zataženo. Místy se vyskytne déšť nebo přeháňky. Oblačnost i srážky začnou postupně částečně ubývat. Teploty přes den dohánou 10 až 15 stupňů, v noci klesnou na 10 až 5 stupňů.

TN.cz