pandemie koronaviru

V turistických destinacích přibývá nakažených. Nejhůř je na tom Řecko

Bára Divišová
Bára Divišová
7.7. 2021 20:37
Téma:

Nejen u nás, ale i v destinacích, kam Češi rádi vyrážejí na letní dovolenou, se epidemická situace pozvolna zhoršuje. Nejhůř je na tom Řecko, kde jsou oproti předchozímu týdnu denní přírůstky nově nakažených trojnásobné.

Cestovatelská mapa ministerstva zdravotnictví se zatím nezměnila. Od tohoto pátku platí pro všechny, kteří se vrátí ze zahraničí, povinnost vyplnit příjezdový formulář a nechat se otestovat na covid-19.

 

Výjimku mají pouze ti, kteří mají ukončené očkování, nebo nemoc v posledních 180 dnech prodělali. A jaká je situace v nejoblíbenějších turistických destinacích?

 

V Chorvatsku počty nově nakažených mírně narůstají. Za úterý to bylo 96, což je o 26 více než před týdnem.

 

 

Situace se zhoršuje i v Řecku. Za úterý přibylo téměř 1800 nových případů nákazy, což je trojnásobek oproti předchozímu týdnu. A pozor, Řecko od čtvrtka zpřísní opatření týkající se provozu barů, restaurací a diskoték.

 

I v Itálii počty nově nakažených stoupají. Za úterý přibylo 907 nových případů, tzn. o polovinu víc než za úterý minulý týden.

 

Slovensko od pátku otevře všechny hraniční přechody, které nečekaně uzavřelo kvůli obavám ze zavlečení cizokrajných mutací. Za úterý na Slovensku přibylo 45 nových případů.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Kateřina Sejková TN.cz