Zahraničí

Řecko zpřísňuje protiepidemická opatření, dotkne se restaurací a barů

Řecko zpřísňuje protiepidemická opatření, dotkne se restaurací a barů
Zdroj: TV Nova

Řecko zaznamenalo v úterý další vysoký nárůst nově nakažených covidem-19. Země tak od čtvrtka zpřísní protiepidemická opatření týkající se restaurací a barů.

V úterý přibylo v Řecku 1797 nově nakažených covidem-19, což je nejvyšší denní přírůstek od konce května. Země se tak rozhodla, že od čtvrtka zpřísní některá protiepidemická opatření. 

Zpřísnění opatření se dotkne především pohostinství a nočního života. "S účinností od 8. července budou restaurace, bary, kluby a zábavní podniky moci obsluhovat pouze hosty sedící u stolů a v souladu s legislativními kapacitními pravidly," uvedl náměstek ministra civilní ochrany Nikos Chardalias s tím, že v případě porušení hrozí provozovatelům pokuta až 10 tisíc eur, což je zhruba 250 tisíc korun.

Související obsah

Podle Chardaliase se nákaza šíří především mezi mladými lidmi. "Cílem těchto mimořádných opatření je omezit šíření viru mezi mladými, abychom měli všichni svobodnější, ale hlavně bezpečné léto," dodal.

V Řecku je v současnosti plně naočkováno pouze 38 procent populace. Vláda se proto rozhodla nabízet za očkování benefity, jako například bezplatná mobilní data pro mladé či finanční hotovost.

Nejhůře je na tom s očkováním centrální Řecko, kam spadají Atény. Nejlépe si naopak vede souostroví Jónských ostrovů, kam patří třeba Zakynthos, Kefalonie nebo Korfu.

Pozor! Řecko nečekaně změnilo podmínky pro vstup do země. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman podepsal vyloučení Ruska a Číny z dostavby Dukovan

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákon o nízkouhlíkové dohodě, který z dostavby jaderné elektrárny Dukovany vyřazuje firmy z Ruska a Číny. Zákon umožňuje využití technologií pouze od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.

Píše se na Deník.cz