Stále nemají vyhráno

V USA počet obětí Covid-19 obrovsky stoupl. Věřili, že už se situace lepší

Téma:

Denní bilance obětí koronaviru se ve Spojených státech přiblížila k hranici tří tisíc – je to největší nárůst zemřelých po několika dnech. Čísla z posledních dní přitom odborníci i politici považovali za známku zlepšující se situace. Nejhorší chvíle prožívá stát New York, který registruje téměř polovinu ze všech obětí ve Spojených státech. Těch je tam už přes 45 tisíc.

Lékaři v nemocnici svatého Josefa v New Yorku – bojují o život pacienta nakaženého koronavirem. Oživování infikovaných lidí je tam podle zdravotníků teď na denním pořádku. "Je to noční můra. Máme taky takový denní nárůst pacientů, jaký si ani nedokážete představit. Za jednu moji směnu zemřelo i 6 lidí. A neumírají zdaleka jen staří občané," svěřil se tamní zdravotník.

 

Devatenáctimilionový stát New York registruje nejvíce nakažených i obětí z celých Spojených států a stal se tak hlavním ohniskem nemoci Covid-19. Té tam podlehlo téměř 20 tisíc lidí. "Pracuji ve zdravotnictví už přes 20 let a nikdy jsem nic podobného neviděl ani nezažil," popsal jeden z lékařů.

 

Prezident Spojených států Donald Trump ve středu zřejmě podepíše nařízení, které dočasně zakáže imigraci do země. Protikoronavirové opatření by mělo trvat 60 dní a je možné ho prodloužit. Trump tak chce především ochránit pracovní místa amerických občanů.

 

 

"Miliony Američanů musely obětovat svá zaměstnání, aby bojovaly proti koronaviru. Máme proto vážnou povinnost v budoucnu zajistit, aby tito nezaměstnaní Američané znovu získali práci," prohlásil americký prezident.

 

Spojené státy, kde žije zhruba 330 milionů lidí, jsou koronavirem nejhůře postiženou zemí na světě. Počet registrovaných případů nákazy tam překonal hranici 800 tisíc.

MN TN.cz