Pandemie

V USA je nejvíce nakažených Covid-19 na světě, předstihly Čínu i Itálii

Petr Zelený
Petr Zelený, Zdeněk Michora
Publikováno 27. 3. 2020
Téma:

USA předstihly počtem nakažených koronavirem Čínu i Itálii a staly se zemí s nejvyšším počtem potvrzených případů na světě. Vyplývá to z posledních údajů shromážděných univerzitou Johnse Hopkinse, které v pátek ráno zveřejnila stanice BBC.

Ve Spojených státech je podle údajů z pátečního rána přes 85 a půl tisíce pozitivně testovaných lidí, v Číně 81 782, následuje Itálie s 80 589 případy.

 

Pokud jde o bilanci mrtvých, jsou na tom USA v porovnání s Čínou a Itálií velmi dobře - zatímco na opačné straně Atlantiku nákaza zabila bezmála 1300 lidí, v Číně je to skoro trojnásobek, Itálie hlásí dokonce přes osm tisíc obětí koronaviru. 

 

Americký prezident Donald Trump v této souvislosti zpochybnil údaje o nakažených, které přicházejí od čínských úřadů. Viceprezident Mike Pence na brífinku ve čtvrtek odpoledne uvedl, že testy na Covid-19 už jsou dostupné ve všech 50 státech a že jich zdravotníci provedli už 552 tisíc.

 

 

"Američané se musejí vrátit do práce, naše země se musí vzchopit, takhle fungujeme. A myslím, že se to stane velmi brzy," nechal se také slyšet Trump, který už dříve avizoval, že chce USA znovu "otevřít" o Velikonocích. Za tato slova se ovšem dočkal kritiky.

 

USA už před dvěma týdny zákazaly Evropanům vstup do země:

 

 

Díky přísným opatřením jsou světoznámé památky bez lidí:

Související témata:
TN.cz