Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

letní táboření

Velký přehled letních táborů: Podívejte se, kde je ještě místo!

Už jen necelé tři měsíce chybí do letních prázdnin a volná místa na letních táborech rychle mizí. Podívejte se na přehled zatím ještě volných táborů pro každý kraj.

Přehled táborů, kde jsou ještě volná místa, vychází z webů, které spolupracují s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.


Lidé by si měli zkontrolovat, zda jsou v ceně tábora zahrnuté pojištění, doprava, celodenní výlety, vstupy a podobně. Cena by měla být uvedená i s daní z přidané hodnoty.


"Pokud se tábora účastní více než třicet dětí, je jeho provozovatel povinen tábor nahlásit na okresní hygienickou stanici v místě konání tábora," uvádí ministerstvo. Tábor by měl být nahlášený na zdravotnické zařízení a obecní úřad.

 


V táboře by měl být přítomný proškolený zdravotník. Povinností rodičů je také zajistit lékařskou prohlídku před nástupem na tábor a zdravotníkovi předat prohlášení o bezinfekčnosti dítěte. Je vhodné si ověřit složení táborového jídelníčku.


V současnosti nemusí nikdo z vedení tábora kromě zdravotníka skládat žádné školení. Výhodou je, pokud má tábor dotaci od Ministerstva školství. Dotace se přidělují pouze pokud hlavní vedoucí absolvoval školení akreditované ministerstvem.


"Tábor je jedinečným způsobem odpočinku dětí od stereotypů všedních dní. Na správný tábor dítě neodjede jen přečkat pár dní prázdnin. Správný tábor by měl rozvíjet jeho osobnost a přinášet mu kromě zážitků z programu také možnost rozvoje znalostí a zkušeností," doplnilo ministerstvo.

 

Přehled táborů, kde jsou ještě volná místa:


Výtvarný tábor - KREATIVNĚ BEZ HRANIC
Místo: RS Kymevo Hrachov
Cena: 3799 Kč za turnus
Datum: 1. turnus 29.6. - 6.7. / 2. turnus 6.-13.7.
Ubytování ve zděné budově ve čtyřlůžkových pokojích. Děti se mohou zaměřit na různé kreativní činnosti, pobyt je obohacený i o koupání v bazénu, diskotéky či táborák.
Pořadatel: Děti bez hranic

 

Letní tábor Velké Skaliny - POKÉMON
Místo: Velké Skaliny
Cena: 5490 Kč
Datum: 29.6. - 13.7.
Ubytování ve vytápěných chatkách. Tématem tábora a her jsou Pokémoni. Děti jsou vedoucími vedeny k samostatnosti, zodpovědnosti a pozitivnímu společenskému jednání.
Pořadatel: 1K Design s.r.o. - LT Velké Skaliny

 

Airsoftový tábor
Místo: Doubí u Tábora
Cena: 5200 Kč za 14 denní turnus / 3900 Kč za 10 denní turnus
Datum: 3.8. - 16.8. (14 dní) / 16.8. - 25.8. (10 dní)
Ubytování je ve srubech pro 10 dětí. Mimo airsoftových her se táborníci seznámí i s taktickými postupy a mohou si osvojit znalosti zkušených hráčů. Součástí je ale i klasický táborový program.
Pořadatel: Eldorádo z.s.

 

 

Letní tábor Staré Hamry - Košárky
Místo: Staré Hamry v Beskydech
Cena: 3990 Kč
Datum: 28. 6. - 12. 7. 2019
Ubytování v podsadových stanech na louce. Na táborníky čeká celotáborová hra Cesta kolem světa. Mimoto se děti mohou těšit na výlety po okolí, táboráky se zpěvem, noční hry a spaní pod širákem.
Pořadatel: Tábory Beskydy - Žijeme naplno

 

Letní tábor "Vikingové"
Místo: Hustopeče nad Bečvou
Cena: 4150 Kč
Datum: 20.7. - 3.8.
Ubytování ve stanech s podsadou. Tématem celotáborové hry jsou Vikingové. Mimo to se ale děti mohou zúčastnit celodenních výletů po okolí.
Pořadatel: S.K. a K.S. Dakota

 

Letní dětský tábor Kajlovec
Místo: Kemp Kajlovec, Opavská 386, Hradec nad Moravicí
Cena: 4650 Kč
Datum: 28.7. - 9.8.
Ubytování v dřevěných chatkách. Tábor má vlastní bazén, lanové centrum, hřiště a prolézačky. Jsou plánované výlety po okolních zámcích, na děti čeká i jízda na koních.
Pořadatel: Michálkovický volejbal z.s.

 

 


Letní tábor oddílu Oko
Místo: Buková u Merklína
Cena: 4000 Kč
Datum: 28.6. - 20.7.
Ubytování ve stanech s podsadou. Na děti čeká celotáborová hra, výlety po okolí, táborové ohně a zpívání. Součástí jsou i programy s odbornější přírodovědnou a tábornickou tématikou.
Pořadatel: 45. pionýrská skupina Praha 6

 

Jumanji, aneb tajemství jungle v Nebřezinách
Místo: Nebřeziny u Plas
Cena: 3500 Kč
Datum: 29.6. - 13.7.
Ubytování je ve stanech s podsadou. Celotáborová hra je zaměřená na motivy filmu Jumanji. Děti si užijí zábavu při pobíhání po lesích a lukách i dovádění ve vodě.
Pořadatel: Pionýrská skupina Beroun

 

Hošťka
Místo: Hošťka u Rozvadova
Cena: 4410 Kč
Datum: 29.6. - 13.7.
Ubytování v podsadových stanech. Na táborníky čeká nejen celotáborová hra a aktivity v přírodě, ale i výlety po okolí. Podívají se do Přimdy i německého Waidhausu.
Pořadatel: Dům dětí a mládeže Jižní město

 

Další tábory naleznete na následující straně

 

rod TN.cz