brno

VIDEO: Chlapec (15) si dal jointa, vzal rodičům auto a projížděl se městem

David Mimra
David Mimra
Publikováno 11. 9. 2020
Téma:

Hlídka strážníků v Brně si všimla hodinu po půlnoci auta, kterému za jízdy opakovaně zhasínala světla. Když řidiče zastavili, zjistili, že za volantem sedí teprve patnáctiletý mladík. Ten si auto půjčil tajně od otce a na posilněnou si dal před jízdou jeden joint marihuany.

Mladý muž za volantem nejdříve nechtěl strážníkům zastavit. Na chvíli zrychlil, po pár metrech ale zahnul směrem na autobusové nádraží, kde zastavil. “Očividně velmi mladý muž strážníkům vysvětlil svoji váhavou reakci tím, že byl za jízdy ve stresu. Přesvědčoval je, že auto mu patří, a dlouze hledal v přihrádkách potřebné doklady,“ řekl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

 

 

Když měl řidič prokázat svou totožnost, nastal problém. Neměl u sebe ani občanský ani řidičský průkaz. Řidičák mít ani nemohl. Strážníci zjistili, že za volantem sedí teprve patnáctiletý mladík. “Dechová zkouška sice potvrdila jeho slova, že nepil žádný alkohol, pozornosti strážníků však neušlo, že měl mladík silně rozšířené zorničky. Hlídce nakonec sám potvrdil, že vykouřil joint marihuany,“ uzavřel Ghanem.

 

 

Při rozhovoru se strážníci dozvěděli, že mladík využil příležitosti a luxusní vůz vzal otci, když usnul. Celý případ si převzali policisté k došetření. Ti také rozhodnou, jaký trest řidiči uloží.

TN.cz