nehoda na trati

Vlak Leo Express narazil do návěstidla. Hasiči evakuovali 150 cestujících

Nehoda vlaku Leo express u Prosenic
Zdroj: HZS Olomouckého kraje
Tomáš Brych
Tomáš Brych
Publikováno 4. 7. 2020
Téma:

Vlak společnosti Leo Express havaroval v Prosenicích na Přerovsku. Souprava narazila do železničního návěstidla. Nikdo ze 150 cestujících nebyl zraněn. Hasiči je ale museli evakuovat do bezpečné vzdálenosti od frekventované železniční trati.

K nehodě došlo krátce odpoledne na železniční trati mezi Lipníkem nad Bečvou a Přerovem. "Na místě železniční vlakové nehody zasahuje několik profesionálních a dobrovolných jednotek," informovali krajští hasiči z Olomouckého kraje.

 

Vlak Leo Express se 150 cestujícími narazil do železničního návěstidla. Zároveň došlo k přetržení trolejového vedení a provoz je tak v tomto úseku přerušen.

 

Podle vyjádření společnosti Leo Express bylo příčinou nehody právě poškození trakčního vedení. "Vlak Leo Express byl poškozen pádem trakčního vedení, nejednalo se tedy o chybu dopravce. Nyní probíhá vyšetřování této mimořádné události. Nikdo na palubě včetně strojvedoucího nebyl zraněn a pro všechny cestující byla zajištěna přeprava autobusy. Bezpečnost a zajištění přepravy pro cestující pro nás byly prioritou. Vlak Leo Express stál na trati právě kvůli poruše trakčního vedení. Následně dostal pokyn k jízdě a při rozjezdu na něj trakční vedení spadlo. Poškozeno bylo čelní sklo a sběrač jednotky," uvedl mluvčí společnosti Emil Sedlařík.

 

 

"Hasiči na místě provádí evakuaci, jsou připravené také naše autobusy pro případný převoz. Likvidaci následků budou řešit drážní hasiči, kteří také provedli bezpečnostní vyzkratování troleje," doplnili olomoučtí krajští hasiči.

 

Provoz na trati je přerušen minimálně do 18 hodin. Řada vlaků byla odřeknuta nebo přesměrována. Detaily si můžete přečíst zde. Zavedena byla náhradní autobusová doprava v úseku Olomouc - Lipník.

GALERIE: Nehoda vlaku Leo Express u Prosenice

1
/
4
Zdroj: HZS Olomouckého kraje
Nehoda vlaku Leo express u Prosenice - 3

Související témata:
TN.cz