Střelba v USA

Vražda vědce zkoumajícího Covid-19! Byl prý blízko převratnému objevu

Ping Liu
Zdroj: University of Pittsburgh
Vražda Pinga Liua šokovala americkou veřejnost
Téma:

Spojené státy šokovala vražda profesora z univerzity v Pittsburghu. Policie ho našla mrtvého doma, měl několik střelných ran. Podle vyšetřovatelů ho zastřelil muž, kterého objevili mrtvého v autě nedaleko profesorova domu.

Vědec čínského původu Ping Liu byl podle univerzity na hraně významného objevu v souvislosti s novým koronavirem. O jeho vraždě informoval portál CNN. Profesora našli policisté mrtvého v sobotu v domě, který mu poskytlo město. Měl prostřelenou hlavu, krk, hrudník a končetiny.

 

Vyšetřovatelé pracují s verzí, podle které měl Pinga zavraždit muž, jehož bezvládné tělo objevili v autě před domem. Podle kriminalistů nejspíše dojel k domu, vstoupil dovnitř, zabil profesora a poté znovu nastoupil do auta, kde spáchal sebevraždu. Oba muži se podle nich znali.

 

Policisté zároveň vyloučili, že by si vrah Pinga vybral z rasových důvodů. Nic prý nenasvědčuje ani tomu, že by ho zabil kvůli jeho výzkumu. Univerzita, kde pracoval, uvedla, že byl skvělým výzkumníkem. Před svou smrtí se soustředil na koronavirus, který ochromil svět.

 

 

"Ping byl na pokraji velmi významných poznatků k porozumění buněčných mechanismů odehrávajících se při infekci SARS-CoV-2 a souvisejících komplikací na buněčné úrovni," oznámila Pittsburghská univerzita v oficiálním prohlášení. Kolegové se budou prý jeho práci snažit dokončit.

 

Vyšetřovatelé později identifikovali podezřelého jako dalšího muže čínského původu jménem Hao Gu. Po vraždě měl ujet zhruba 100 metrů od domu a obrátit zbraň proti sobě. Policisté se ale nevyjádřili k možnému motivu, pouze doplnili, že z domu nezmizely žádné cennosti.

 

V USA začali testovat novou vakcínu. Podívejte se na reportáž TV Nova:

epa TN.cz