dům v plamenech

Při požáru ve Frenštátě se pět lidí zranilo! V Třebechovicích 1 mrtvý

Téma:

V noci ze soboty na neděli ve Frenštátě pod Radhoštěm došlo k výbuchu v dvoupatrové budově. Následně vypukl požár, při kterém se zranilo pět lidí. Po požáru v Třebechovicích pod Orebem našli hasiči v troskách ohořelé tělo.

V dvoupatrové budově ve Frenštátě pod Radhoštěm v noci ze soboty na neděli vypukl požár. V přízemní části, kde je prodejna, mělo podle hasičů dojít k výbuchu - poté se tam začaly šířit plameny. Do druhého, obytného, podlaží se pak dostal kouř.

 

Na místě zasahovalo šest jednotek. "Výbuch s následným požárem byl ohlášen čtvrt hodiny po sobotní 23. hodině. Vysláni byli hasiči ze stanice HZS MSK v Novém Jičíně a dobrovolné jednotky z Frenštátu pod Radhoštěm, Kopřivnice, Kunčic pod Ondřejníkem, Trojanovic a Štramberka," uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák.

 

Při požáru se zranilo celkem pět lidí, čtyři z nich odvezli záchranáři do nemocnice. Tři z nich utekli na střechu, odkud je po žebřících zachránili záchranáři - bylo mezi nimi i jedno dítě. "Dalších deset osob dům opustilo samovolně a bez zranění ještě před příjezdem jednotek," dodal Kozák.

 

GALERIE: Požár budovy ve Frenštátě pod Radhoštěm

1
/
8
Zdroj: HZS Moravskoslezský kraj
Výbuch a požár ve Frenštátě - 8

 

"Všichni pacienti byli při vědomí a mimo ohrožení života. Muž a žena středního věku utrpěli vícečetná poranění v oblasti horních a dolních končetin středně závažného rázu," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. "Mladá žena a pětiletý chlapec byli k vyloučení zdravotních obtíží přepraveni na interní a dětskou ambulanci," dodal.

 

Příčina a okolnosti jsou zatím nejasné - případ vyšetřuje policie ve spolupráci s vyšetřovali hasičů.

 

 

V sobotu hořel také dům v Třebechovicích pod Orebem na Královéhradecku. Hasiči našli v troskách silně ohořelé tělo. Případ si proto převzali kriminalisté, kteří budou zjišťovat, co přesně k požáru vedlo. Zatím nemohli prozradit ani to, komu tělo patřilo.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

sei TN.cz