Předpověď počasí

Výrazně se ochladí, zpočátku má i hodně pršet. PŘEDPOVĚĎ na říjen

Podzimní počasí
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Publikováno 28. 9. 2020
Téma:

Po neobvykle teplém září nastupuje podzim v plné síle. Říjen už bude chladný, denní teploty postupně klesnou k 12 stupňům Celsia. Během prvního týdne by mělo hodně pršet, později srážek ubude. V dlouhodobé předpovědi to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Babímu létu definitivně odzvonilo, v Česku nastupují podzimní teploty. Říjen už bude chladnější, předpovídají meteorologové.

 

Nejvyšší týdenní teploty se budou zpočátku pohybovat okolo 16 stupňů, postupně klesnou na 12 stupňů. V noci bude ještě větší zima. Na začátku října se počítejte se sedmi stupni, ale připravte se až na pouhé dva stupně.

 

V týdnu od 28. září do 4. října budou denní teploty dosahovat 15 až 17 stupňů, v noci bude 6 až 8 stupňů. Bude také hodně pršet. "Po deštivém závěru čtvrtého týdne měsíce září se i v prvním předpovědním týdnu očekávají nadnormální srážky, avšak už by neměly dosáhnout výraznějších úhrnů," uvedl ČHMÚ. 

 

 

Týden od 5. do 11. října přinese větší teplotní rozpětí. Přes den může být 14 až 18 stupňů, v noci teploty klesnou k pěti až 7 stupňům. Podle meteorologů bude opět deštivo.

 

Na týden od 12. do 18. října připadá nejmenší pravděpodobnost dešťů. "Srážky budou nejméně četné uprostřed měsíce října. Celkově bude období od konce září do 25. října srážkově v normálu," předpovídá ČHMÚ. Denní teploty mezi 14 až 16 stupni, v noci se propadnou ke dvěma až osmi stupňům.

 

Poslední týden od 19. do 25. října bude nejchladnější. Denní teploty klesnou na 11 až 15 stupňů, v noci se budou pohybovat mezi dvěma až pěti stupni.

TN.cz