APLIKACE

WhatsApp mění pravidla. Kterými bezpečnými aplikacemi ho nahradit?

WhatsApp - podmínky
Zdroj: Profimedia, WhatsApp
Ilustrační snímek
Anna Křenková
Anna Křenková
14.5. 2021 5:50
Téma:

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp zavádí od soboty 15. května nové podmínky. Pokud je uživatel nepotvrdí, aplikace mu neumožní používat některé funkce. WhatsApp v nových podmínkách požaduje přístup k sdílení dat. Přinášíme vám aplikace, kterými můžete WhatsApp nahradit.

Nové podmínky odstartuje WhatsApp už v sobotu 15. května. Aplikace bude od soboty požadovat v některých zemích přístup ke sdílení dat Facebooku. Pod ten aplikace spadá. Kromě IP adresy nebo telefonního čísla se společnost dozví také o finančních transakcích uživatelů, včetně metody platby nebo částky.

 

Pokud uživatelé podmínky nepotvrdí, nebudou mít přístup k seznamu konverzací. I nadále však budou moci přijímat příchozí telefonáty a videohovory. Na zprávy navíc budou moci reagovat pouze přes upozornění. Po několika týdnech však ani toto už nebude možné.

 

Pokud nesouhlasíte s podmínkami WhatsAppu, můžete jej nahradit jinou alternativou. Jakou chatovací aplikaci si tedy stáhnout?

 

 

Telegram

 

Aplikace poskytuje šifrování typu end-to-end pro veškerá nastavení komunikace a automatické mazání. Uživatelům umožňuje psaní textových zpráv a podporuje i ty skupinové, do kterých se může zapojit až 200 tisíc lidí najednou. Telegram tvrdí, že jejich doručování zpráv je rychlejší než doručování zpráv u ostatních aplikací.

 

Telegram je k dispozici pro Android, iOS, Windows Phone, Windows desktop, Linux (32- i 64bitový), MacOS a také nabízí webovou verzi aplikace.

 

Viber

 

Další chatovací aplikace, která obsahuje funkce jako skupinový chat, hlasové zprávy, gify a nálepky. Viber navíc podporuje audio a video hovory.


Všechny zprávy jsou podobně jako u Telegramu šifrovány end-to-end a lze je načasovat, aby se samy smazaly. Viber navíc obsahuje funkci „Důvěryhodné kontakty“. Ta vám pomůže ověřit totožnost dalšího účastníka chatu zaměněním tajných klíčů.


Viber je k dispozici pro Android a iOS, které lze synchronizovat na plochu Windows nebo Mac.

 

 


Signal

 

Signal je mezi uživateli vysoce doporučovanou aplikací. Podobně jako Viber podporuje textové a skupinové zprávy, audio a video zprávy. Uživatelé si navíc mohou přeposílat dokumenty. Komunikace je jako u dvou předešlých šifrována end-to-end a uživatel si může nastavit časovač mazání zpráv.

 

Signal si můžete stáhnout pro iOS, Android, Windows, macOS a Debian-Linux.

 

Chcete dál používat aplikaci WhatsApp? Musíte souhlasit s novými podmínkami. Na video se podívejte zde:

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz