NÁRŮST NAKAŽENÝCH

Z hranic s Polskem mizí zátarasy! Polští vojáci tam ale stále hlídkují

Téma:

Hasiči začali odstraňovat betonové zátarasy u hranic s Polskem. Česká vláda chce hranice otevřít 15. června. Zatím není jasné, zda se ke stejnému postupu odhodlá i Polsko. Ve Slezsku totiž rostou počty nakažených horníků a jejich příbuzných.

Hraniční přechody s Polskem jsou stále ještě uzavřené a dostat se přes ně můžou jen pendleři s povolením. Nyní ale dva týmy hasičů, vybavené automobilovým jeřábem, začaly odstraňovat hraniční betonové zátarasy.


"Jeřáb vždy přesouval betonové zátarasy na okraj silnice, bez dalšího odvozu, a to po domluvě s Policií ČR a zástupci dotčených obcí. Postaveny byly v polovině března jako zábrana proti nekontrolovanému přechodu státních hranic kvůli riziku koronavirové infekce," vysvětlil mluvčí hasičů Petr Kůdela.

 


I na uvolněných přechodech ale dál hlídkují polští vojáci, z české strany hranice nikdo nehlídá. "Předpokládá se, že přechody budou plně otevřeny polskou stranou už v polovině června," doplnil Kůdela.


Polsko aktuálně kvůli epidemii, která postihla hlavně horníky, zastavilo na tři týdny těžbu ve 12 dolech. Tamní ministerstvo zdravotnictví v pondělí večer ohlásilo rekordní počet nových případů nákazy a dalších devět úmrtí.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Barbara Hanousek, rod TN.cz