Šelma na útěku

Z Moravy zpět do Čech? Pumu viděli u Benešova! MAPA výskytu

Puma americká
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
15.8. 2019 15:13
Téma:

Jsou to už dva měsíce, co lidé z Čech i Moravy hlásí, že viděli pumu americkou, která s největší pravděpodobností utekla z nelegálního chovu na Jindřichohradecku. A podle nejnovějších informací to vypadá, že se šelma vrátila z Moravy zpět do Čech.

"Včera před 20. hodinou jsme přijali oznámení o pohybu kočkovité šelmy mezi obcemi Bystřice a Opřetice. Nevíme jistě, zda šlo opravdu o pumu, naše hlídka na místě šelmu nenašla," řekla TN.cz ve čtvrtek odpoledne benešovská policejní mluvčí Eva Stulíková.

 

Dodala, že policisté pro jistotu okamžitě varovali okolní obce a doporučili místním, aby byli ostražití a opatrní. "Zatím jsme dostali jen tohle jedno hlášení, další svědci se nám zatím neozvali," doplnila Stulíková.

 

Zároveň ovšem před pumou varovala na facebooku i obec Libňatov na Trutnovsku. Podle starosty svědci šelmu zahlédli v lese u blízkého Kohoutova a Hajnice. 

 

 

Pokud by se jednalo opravdu o pumu, která se českou krajinou toulá už od poloviny června, tak šelma za posledních pár týdnů znovu urazila pořádný kus cesty.

 

Naposledy totiž svědci kočkovitého predátora hlásili kolem 20. července z okolí Kroměříže, konkrétně z Litenčic. Ty jsou od Bystřice vzdálené přes 230 kilometrů. Podobný flák cesty je to i k Libňatovu. 

Uprchlou šelmu už lidé v uplynulých týdnech viděli také na Vysočině (na Pelhřimovsku a Žďársku), na jižní Moravě (Vyškovsko) a posléze ve Zlínském kraji na Kroměřížsku. Stále se ji ovšem nedaří polapit.

 

Pusťte si červencovou reportáž:

 

TN.cz