Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nehradí škodu

Děti ubily plameňáka, rodiny chtěly škodu splácet. Hrozí jim soud!

Rodiče tří malých chlapců, kteří před více než dvěma měsíci surově a bezdůvodně umlátili v jihlavské ZOO plameňáka, nabídli zahradě, že budou škodu 32 tisíc korun za ubité zvíře splácet. Chtěli dávat tři tisíce korun měsíčně. Tuto nabídku ale zahrada odmítla a stále reálněji tak hrozí, že celý případ skončí u soudu.

Každá z rodin chtěla splácet tisíc korun měsíčně. Celkem by tedy rodiče tří chlapců ve věku 5 , 6 a 8 let, kteří jednoho plameňáka umlátili a dalšího zranili, posílali každý měsíc tři tisíce. Tuto nabídku, ale vedení zahrady odmítlo - byla příliš nízká.

 

Zahrada už přitom rodinám vyšla několikrát vstříc. Případ zatím nedala k soudu a odhadní cenu za ubité zvíře snížila z původních 50 na 32 tisíc korun. Podle zahrady se rodiny omluvily a děti si odpracovaly v ZOO jednu brigádu.

 

 

Celkově je prý ale přístup rodičů malých útočníků k celé věci stále velmi liknavý. "Splátky byly příliš nízké, takže my bychom byli rádi, aby to splatili jednorázově. V krajním případě, aby se záležitost mohla vyřešit do konce kalendářního roku," řekla ředitelka jihlavské ZOO Eliška Kubíková.

 

 

Má to i svůj důvod - jde o to, aby se vše stihlo zanést do letošního účetnictví. Vedení ZOO tak chce, aby rodiny platily alespoň pět tisíc korun měsíčně. Pokud se obě strany urychleně nedohodnou, případ skončí u soudu. Vedení zahrady už došla trpělivost. Jednání budou pokračovat ještě maximálně dva týdny a na konci května chce mít jihlavská ZOO jasno.

 

Každým dnem v jihlavské ZOO očekávají i radostnější zprávy ohledně plameňáků . Zhruba dvacet z jich sedí na vejcích. Mláďata tu budou mít nejpozději koncem května.
 

tn.cz / gar