Plameňáci

Děti ubily plameňáka, rodiče slibovali vše splatit. Nedali nic!

Je to už téměř dva měsíce, co v jihlavské ZOO tři malí chlapci ubili jednoho plameňáka a dalšího zranili. Rodiče zatím i přes sliby škodu v řádech desítek tisíc nesplácejí. Zahrada už kvůli tomu předala kauzu právníkům a rodiny dostaly vyzvání k zaplacení. Pokud reagovat nebudou, celý incident skončí u soudu.

Ani korunu zatím nedostala jihlavská ZOO za ubitého plameňáka. Přitom tři chlapci ve věku pět, šest a osm let zvíře ubili už před téměř dvěma měsíci. Rodiče malých útočníků slibovali hory doly - jak splácení zhruba 50tisícové škody, tak i pomoc zahradě - jen, aby incident neskončil u soudu.

Jediné, co zatím splnili, byla jedna rodinná brigáda v zahradě. "Dosud nemáme peníze ani reakci. Už Věc jsme svěřili našemu právnímu zástupci a ten jim zaslal předžalobní výzvu, kterou jsme rodinám poslali, a termín v této době už končí," uvedla ředitelka jihlavské ZOO Eliška Kubíková.

Zahradě už dochází trpělivost a pokud se právníci s rodinami v nejbližší době nedomluví alespoň na splátkovém kalendáři, skončí nepochopitelný útok u soudu. "Zvažujeme regulérní žalobu," potvrdila ředitelka ZOO Kubíková.

Související obsah

Jihlavská ZOO už po útoku přijala přísná bezpečnostní opatření. "Zahájili jsme zde zvýšenou kontrolní činnost," uvedl zástupce velitele jihlavské policie Stanislav Maštera.

Druhý z napadených plameňáků se už po útoku ze svých zranění zotavil a spolu s ostatními sedí na vajíčkách. Malé plameňáky tu čekají ještě během května.

David Pik/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz