Pákistánský případ

Žádné návštěvy, jen pošta. Tereza H. je v pákistánské věznici odříznutá!

Tereza H.
Zdroj: Profimedia
Tereza H.
Petr Zelený
Petr Zelený
23.4. 2020 5:34
Téma:

Pandemie koronaviru, se kterou se potýká svět, tvrdě zasáhla i Češku Terezu H., která si momentálně v Pákistánu odpykává trest za pašování devíti kil heroinu. A čeká na rozhodnutí odvolacího soudu. Ve věznici je odříznutá, návštěvy jsou tabu.

"Věznice, ve které česká občanka pobývá, je uzavřena pro návštěvy stejně jako všechna ostatní zařízení v zemi. Režim je omezen podobně jako v českých věznicích," uvedla na dotaz TN.cz Mariana Wernerová z tiskového odboru ministerstva zahraničí.

 

Lidský kontakt tak mladé Češce, která je v zemi nedobrovolně už přes dva roky, suplují jen slova na papíře. "Přes našeho honorárního konzula je Češce zajištěno doručování pošty od rodiny," doplnila Wernerová.

 

 

Odvolací řízení v případu se táhne už více než rok, první odsuzující verdikt osmi let a osmi měsíců totiž zdejší soudy vynesly už loni v březnu. A není jasné, kdy bude o odvolání Terezy H. rozhodnuto.

 

"Datum dalšího soudního stání není v tuto chvíli stanoveno, závisí na vývoji epidemiologické situace," uzavřela Wernerová. Terezu H. zadrželi na letišti v Láhauru celníci předloni na začátku ledna, v jejím kufru objevili skoro deset kilo heroinu.

 

Terezu H. loni ve vězení navštívili poslanci:

 

TN.cz