ODMĚNY ZA COVID-19

Zaměstnanci Kauflandu dostanou mimořádné odměny, kolik to bude?

Kaufland pokladní
Zdroj: Kaufland
Ilustrační snímek
David Mimra
David Mimra
21.10. 2020 5:50
Téma:

Kaufland vyčlenil celkem 55 milionů korun, aby mimořádně odměnil zaměstnance. Jde o poděkování za jejich práci během pandemie koronaviru. Prodavači, pokladní nebo skladníci si tak přijdou až na čtyři tisíce korun navíc. Kdo další odmění své zaměstnance?

Mimořádnou odměnu dostanou zaměstnanci jako poděkování za to, jak zvládají nelehkou situaci v souvislosti s pandemií koronaviru. "Velice si vážíme obrovského pracovního nasazení našich zaměstnanců, jak zajišťují neustálou dostupnost zboží a každý den umožňují zákazníkům pohodlné a bezproblémové nakupování. Mimořádnou odměnou jim chceme za toto jejich enormní úsilí poděkovat,” řekl generální ředitel Kauflandu Stefan Hoppe.

 

Jde už o druhou takovou investici ze strany Kauflandu. Hned v prvních týdnech pandemie, v březnu, dostali zaměstnanci odměny v celkové výši 50 milionů korun. V obchodních domech zavedli i velké množství opatření. Na podporu imunity mají všichni zaměstnanci na prodejnách k dispozici zdarma čaj, med, citrón, zázvor i čerstvé ovoce. Nově až do konce února 2021 budou denně dostávat vitamín C ve formě tablet.

 

 

Na odměny se mohou těšit i zaměstnanci obchodních domů Globus. Tam se budou sumy odměn lišit podle regionu a konkrétní prodejny. "Každý rok naši zaměstnanci dostávají vánoční odměny dle možností každého hypermarketu. Navyšujeme slevu na nonfoodové zboží na 20 procent, díky které lze pořídit velmi levně atraktivní vánoční dárky," uvedla mluvčí Globusu Lutfia Volfová.

 

Anketa

Zaslouží si prodavači mimořádné odměny za práci během koronaviru?

Hlasovalo 2153 lidí.

 

Zaměstnanci si mohou také výhodněji nakoupit a čekají i vyšší příplatky. "Dvacítce různých výhod kraluje velice oblíbený stálý zaměstnanecký benefit, 10procentní sleva na nákup v Globusu. Navyšujeme také investice do oblasti oblíbených benefitů, jako jsou stravenky, zvýšení příplatků za práci o víkendu, navýšení příspěvku na penzijní připojištění,“ doplnila Volfová.

 

Mimořádné odměny dostanou také prodavači v albertu. "Ve čtvrtém čtvrtletí, opět jako na jaře, vyplácíme zaměstnancům na prodejnách mimořádné odměny jako poděkování za práci ve ztížených podmínkách. Náklady na tyto mimořádné příplatky jdou do desítek milionů korun měsíčně," uvedl pro TN.cz ředitel komunikace obchodů Albert Jiří Mareček.

Související témata:
TN.cz