Pomoc uprchlíkům

Europoslankyně objevila syrské sirotky pro Česko! Domluví příjezd

Téma:

Lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová už prý v Řecku našla vhodné syrské sirotky pro poskytnutí ochrany v Česku. Podle ní splňují i požadavek české strany, aby se jednalo o malé děti. S premiérem Andrejem Babišem a ministrem vnitra Janem Hamáčkem se kvůli tomu chce sejít během dvou týdnů.

Přijďte s konkrétními výsledky - tak dopadlo v polovině září jednání europoslankyně Michaely Šojdrové s premiérem Andrejem Babišem a ministrem vnitra Janem Hamáčkem o přijetí 50 syrských sirotků.

 

"Já jsem sám zvědav, s čím přijde, jsem přesvědčen, že do Sýrie už se podle vyjádření šéfky Unicefu za srpen vrátilo 200 tisíc uprchlíků," tvrdí premiér.

 

"Pokud nějaký konkrétní seznam vznikne, tak budeme dál diskutovat," doplnil ministr vnitra Hamáček.

 

Vhodné děti už prý Michaela Šojdrová našla - na konci října, kdy se vydala do uprchlických táborů v Řecku. Viděla i mnoho dalších dětských uprchlíků nejen ze Sýrie.

 

 

"Některé z těchto dětí jsem v Řecku navštívila, včetně osmiletého syrského chlapce, či několika desetiletých Afghánců, které jsem viděla v azylovém zařízení. V ČR existuje syrská komunita, která se chce o tyto děti postarat, přihlásila se celá řada rodin, které si chtějí vzít tyto děti do péče," říká Šojdrová.

 

O tom, zda děti do Česka přijedou, rozhodne řecká strana. Ta zjišťuje, jestli děti skutečně nikoho nemají. Podle Michaely Šojdrová je v Řecku na 3400 nedoprovázených dětí, jen třetina z nich je bezpečně umístěna v azylových zařízeních nebo ubytovnách.

pez, Jana Schillerová TN.cz