HLAVNÍ NÁDRAŽÍ

Ve vlaku do Prahy jel člověk s kašlem, zasahovali hygienici, policisté i hasiči

Roman Dolejský
Roman Dolejský
8.3. 2020 14:59
Téma:

Policisté, hygienici a hasiči zasahovali na pražském Hlavním nádraží. V neděli odpoledne tam přijel vlak s člověkem, který měl respirační potíže.

Lidé v ochranných oděvech a překvapení cestující. Na pražské Hlavní nádraží v neděli odpoledne přijel vlak ze Štýrského Hradce, na jehož palubě byl kašlající člověk. Mělo se jednat o cizince.

 

Mimořádná opatření ale nakonec nebylo podle hygieniků třeba přijmout. "Hygienická stanice hlavního města Prahy byla informována o výskytu cestujících s respiračními projevy (kašel) ve vlaku do Prahy. Ve spolupráci zainteresovaných složek proběhlo zjištění státní příslušnosti daných cestujících, kdy vyšlo najevo, že nejedná o občany Itálie, na která jsou vztažena aktuální opatření Ministerstva zdravotnictví," uvedl mluvčí pražské hygienické stanice Zbyněk Boublík.

 


Podle informací TN.cz byli cestující už propuštěni. Na hygieniky se původně obrátil provozovatel vlaku České dráhy. "Celou věc jsme standardně oznámili a převzali si ji hygienici a hasiči," řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová. Jednalo se o vlak Railjet 72 Vindobona ze Štýrského Hradce, který jel v Česku přes Břeclav, Brno, Českou Třebovou a Pardubice do Prahy.

 

"Poskytovali jsme součinnost hasičům při kontrole totožnosti osob, které cestovali ve vlaku a byl tam možný výskyt koronaviru. Pouze jsme asistovali při ztotožnění osob," řekla policejní mluvčí Viola Siřišťová.

 

GALERIE: Zásah na Hlavním nádraží

1
/
17
Zdroj: AKTU.cz
Zásah na Hlavním nádraží - 14

TN.cz