Odchod legendy

Zemřel Honza Vyčítal, hvězda české country a kresleného humoru

Jan Vyčítal
Zdroj: Profimedia
Michaela Trochová
Michaela Trochová
Publikováno 1. 3. 2020
Téma:

V neděli 1. března se členové kapely Greenhorns s fanoušky country hudby podělili o tragickou zprávu. Odešla velká tvář české country music, zpěvák Honza Vyčítal.

"Se zármutkem vám oznamujeme, že dnes odešel na poslední vandr do věčného kraje modré trávy zakládající člen skupiny Greenhorns Honza Vyčítal," stojí na webu kapely Greenhorns. "Suchou stezku, Honzo, a slunce na hlavou!" popřáli členové kapely letitému kamarádovi.

 

"Upřímnou soustrast rodině, přátelům, kolegům. Čest jeho památce!" popřála na facebooku kapela (Noví) Zelenáči, která se od slavného uskupení v roce 1990 oddělila. Zpěvák a textař skupiny Mirek Hoffmann zemřel vloni počátkem března. S Vyčítalem se léta přátelili, právě rozkol a odchod z kapely ale jejich cesty rozdělil natolik, že Vyčítal na jeho loňský pohřeb ani nedorazil.

 

 

8. března by zpěvák, textař a autor kreslených vtipů Jan Vyčítal oslavil 78. narozeniny. Jeho hity jako Blízko Little Big Hornu, Pivní džíp, Rovnou, tady rovnou, Červená řeka, Blues Folsomské věznice nebo Když náš táta hrál zůstanou nesmrtelné.
 

Související témata:
TN.cz