nečekaný odchod

Zemřel ředitel finančáku Prahy 10. Před měsícem varoval před Covid-19

Zemřel ředitel Finančního úřadu pro Prahu 10 - 5
Zdroj: TN.cz
Téma:

V úterý zemřel ředitel Finančního úřadu pro Prahu 10. Na tomto úřadu onemocněl v březnu několik zaměstnanců nemocí Covid-19, další skončili v karanténě. Ředitel tehdy údajně chtěl úřad uzavřít. Přičinou smrti je podle rodinného známého právě zákeřný nový koronavirus.

Ředitelův skon potvrdilo Generální finanční ředitelství. "Mohu potvrdit jeho smrt, nemám ale informaci, že by to bylo v souvislosti s koronavirem," řekla mluvčí úřadu Zuzana Mašátová.

 

Se smutnou zprávou přišel ale jako první na Facebooku jeho známý, bývalý televizní reportér Jan Tuna, který měl o příčině smrti ve svém příspěvku jasno: "Zemřel na Covid-19. Vím, že hygiena chtěla úřad zavřít, ale Schillerová a spol. to zakázali," napsal. 

 

Naráží tak na fakt, že nemocný zaměstnanec se na úřadě objevil už 9. března. A přesto, že další zaměstnanci skončili v karanténě, úřední budova fungovala dál bez omezení. Ředitel se pak měl pokusit budovu uzavřít.

  

"Ředitel se pokusil ochránit své lidi a veřejnost, chtěl úřad uzavřít. Ve středu 11. března umístil ceduli, že je z technických důvodů zavřeno. Na pokyn z vyšších míst ale musela být cedule ještě to ráno stržena a finanční úřad otevřen," stálo v další Tunově zprávě. Příspěvky pak na několik hodin smazal. V noci je pak podle svých slov po dohodě s příbuznými ředtele znovu zveřejnil. Celý Tunův příspěvek si můžete přečíst zde.

O výskytu koronaviru mezi úředníky Finančního úřadu Prahy 10 informoval jako první redakce TN.cz. Úřad zavedl interní opatření, poslal nejbližší spolupracovníky nakažených úředníků do karantény, veřejnost ale neinformoval. Na úřad tak dál proudily tisíce lidí. Připomeňte si reportáž:


GALERIE: Zemřel ředitel Finančního úřadu pro Prahu 10

1
/
5
Zdroj: TN.cz
Zemřel ředitel Finančního úřadu pro Prahu 10 - 1


 

Související témata:
TN.cz