SMUTNÝ ODCHOD

Zemřel zpěvák a kytarista David Stypka, držitel ceny Anděl

Martin Bláha
Martin Bláha
Aktualizováno 15:43
10.1. 2021 12:49
Téma:

Po dlouhé nemoci zemřel v neděli zpěvák, kytariska a skladatel David Stypka. Byl držitelem Ceny Anděl z roku 2017. Nazpíval i duet s Ewou Farnou.

"S lítostí oznamujeme, že zpěvák, skladatel a básník David Stypka podlehl 10. ledna 2021 ve věku 41 let dlouhodobé nemoci spojené s komplikacemi covid-19," oznámila rodina zesnulého umělce. Po zpěvákovi zůstala žena a tři děti.


Na Davida Stypku zavzpomínala i zpěvačka Ewa Farna, která s ním v roce 2017 nazpívala úspěšný duet Dobré ráno, milá. "Před par týdny jsme spolu psali texty u tebe na terase, rozebírali život, uměli jsme zabřednout do hlubokých témat a smáli se, že tak si lidi asi nepředstavujou vznik popových songů. Mám tě obrovsky ráda a myslím teď moc na tvoji ženu a tři děti," napsala emotivní zprávu na sociální sítě Farna.

 


Stypka pocházel z Dobré u Frýdku-Místku a po škole se věnoval novinařině. Zpívat začal v polovině 90. let v lokálních kapelách MGH a Najzar. Více se proslavil až se svojí kapelou David Stypka a Bandjeez. S kapelou vydal čtyři alba. V roce 2017 zpěvák obdržel Cenu Anděl za album Neboj v kategorii Sólový interpret roku. Ve stejném roce se stal i Objevem roku v hudebních cenách Žebřík.

Související témata:
TN.cz