PENÍZE PRO DŮCHODCE

Rouškovné stále někomu nepřišlo. Může za to vnitro, hájí se ČSSZ

Brabec Martina
Martina Brabec
Aktualizováno 20:07
15.12. 2020 5:45
Téma:

Kolem tzv. rouškovného panují zmatky. Některý důchodcům příspěvek stále nepřišel, přestože Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) už měla všechny peníze rozeslat. Jeden z problémů spočívá v tom, že některým lidem peníze neposílá ČSSZ, ale úřad ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD).

Minulý týden poslala ČSSZ podle harmonogramu poslední příspěvky. Poštovními poukázkami poslední peníze odešly dokonce již 4. prosince a lidem by je Česká pošta měla doručit nejpozději v úterý 15. prosince.

 

Na redakci TN.cz se ale obrátilo několik desítek čtenářů s tím, že jim peníze stále nedorazily.

 

Spousta stěžovatelů byla bývalými zaměstnanci ministerstva vnitra, kterým ale peníze neposílá ČSSZ. "Těmto lidem příspěvek posílá odbor sociálního zabezpečení ministerstva vnitra," uvedl tiskový mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Vladimír Dostálek.

 

Právě v tom je ovšem problém, o kterém spousta lidí neví. Ministerstvo vnitra totiž peníze rozesílá mnohem později než ČSSZ. Zatímco správa poslala první příspěvky již v listopadu, tak úřad Jana Hamáčka (ČSSD) peníze rozesílá až v úterý 15. prosince. Bývalí zaměstnanci ministerstva vnitra, tedy například policisté, tak peníze ještě dostat ani nemohli.

 


"Vyplácet se bude samostatně (tedy ne společně se splátkou samotného důchodu) formou doplatku odeslaného dne 15. prosince 2020. Připsán na účet nebo doručen tak bude v několika následujících dnech," uvedlo ministerstvo. Pokud by peníze lidé neměli do úterý 22. prosince, tak mají informovat ministerstvo vnitra.

 

Diváci TV Nova řeší ale ještě další problém. Některým lidem totiž peníze přišly na špatnou adresu. "Moje matka má trvalé bydliště změněné tři roky, a přesto složenka přišla na starou adresu," stěžuje si například paní Vladimíra. Lidé by si tak měli ověřit, zda jejich peníze nejsou v jiném městě.


Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) připravuje reformu důchodů. Co chce zavést, se podívejte v reportáži TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / kač