Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Smutné výročí

Časová osa: Případ Petra Kramného den po dni

Časová osa Petra Kramného - listopad
Zdroj: TN.cz

ČASOVÁ OSA: Projděte si ještě jednou klíčové události případu Petra Kramného a jeho rodiny den po dni.

Na celý egyptský případ jsme se rozhodli podívat zcela od začátku s odstupem času. Na začátku všechno vypadalo jako ideální dovolená spokojené a šťastné rodiny.
 

Jenže vše se změnilo 29. července 2013. Během dovolené zemřely Monika a Klárka Kramné. Petr Kramný pobyt v Hurghádě přežil. Policisté jsou přesvědčeni, že Kramný je vrah a své rodiny se zbavil. On sám veškerou vinu popírá a tvrdí, že v Egyptě je musel někdo otrávit. 
 

Moniku si Petr vzal před šesti lety, v létě 2007. Vypadali jako ideální pár a měli před sebou krásnou společnou budoucnost. Klárce v době sňatku byly už dva roky. Jenže osud tomu tak nechtěl. A nikdo netušil, že letošní dovolená všechno změní. Nebo možná tušil?
 

EGYPTSKÁ ZÁHADA DEN PO DNI: 

 

ROK 2013
 

25. července - Rodina Kramných si užívá na dovolené v Egyptě, s Klárkou navštěvují aquapark, večer tráví na dětské diskotéce. Všechno je na první pohled tak, jak má být. Jedinou kaňkou je Petrovo dohadování s hotelovým personálem, které nakonec musí řešit i delegát cestovní kanceláře. Vznikají rodinná videa, Monika, Petr a Klárka si užívají teplo a služby hotelu Titanic Palace.
 

29. července - Osudný den a noc. Monice a Klárce už je prý špatně. Nikdo v té chvíli netuší, co strašného se v noci stane
 

Smrt Moniky a Klárky Kramných v Egyptě

1
/
11
Zdroj: Archiv Petra Kramného
Rodinné fotografie z Egypta

 

30. července - Jediný, kdo ví, co se v noci na hotelovém pokoji stalo, je Petr Kramný. Ten je ovšem velmi zdrcený a celou situaci nese velmi těžce. Tvrdil, že všichni tři celý den zvraceli a bylo jim velmi špatně. Monika s Klárkou ležely podle Kramného spolu na posteli a trápily je bolesti. Petr se večer kolem 22. hodiny zvedá a odchází pro vodu. Když se vrátí, ulehá do postele vedle své rodiny. Když ve tři hodiny v noci sáhne na tělo malé Klárky, zjišťuje, že je studená.

 

 

"Zjistil jsem nejdříve, že je dcera mrtvá. Když jsem na ni sáhl, byla celá ledová. Okamžitě jsem rozsvítil světlo a zjistil jsem, že je celá flekatá, fialová, takže jsem ji začal oživovat. V tom jsem řval na manželku, ať vstává, že se něco stalo. Ona ležela zády k nám a vůbec nereagovala. Já jsem dceru oživoval, dával jsem jí umělé dýchání. V tom jsem plácnul manželku po zádech, ať vstává. Ona nevstávala, já jsem na ni rychle skočil, otočím ji a manželka měla otevřené oči, otevřenou pusu, byla celá fialová. Taky jsem se snažil jí dát masáž srdce, dýchání z úst do úst, ale prostě to nešlo. Ony byly už celé fialové, byly mrtvé," popisoval Petr Kramný strašlivé okamžiky. Ve své výpovědi ani jednou nepoužil jména Moniky a Klárky. Hovořil o nich komisně jako o manželce a dceři.
 

31. července - V hotelu v Hurghádě panuje strach. Všichni přítomní turisté si šuškají, co se stalo. Hodně z nich má "najednou" žaludeční potíže a chce je konzultovat s lékařem. Strach na hotelových chodbách se dá krájet. 

 

 

1. srpna - První verze, se kterou začali pracovat místní vyšetřovací orgány byla, že se rodina otrávila jídlem. Jenže tato spekulace se vzápětí rozplynula. Bylo velmi podivné, že by obě zemřely ve stejnou chvíli, i když jejich hmotnost byla velmi rozdílná a tím pádem by se měla otrava nejdříve dostavit u malé Klárky. Ihned se začíná mluvit o tom, že ve smrti Moniky a Klárky by mohl mít prsty otec rodiny - Petr Kramný, kterému hned Egypťané zakazují vycestovat ze země. Přitom sami vyšetřovatelé se dopouští fatálních chyb, kdy zcela nedostatečně zajišťují "místo činu" - několik hodin po smrti Moniky a Klárky už je pokoj uklizen hotelovým personálem a připraven pro nové hosty. Stopy, které by mohly vést k objasnění smrti, jsou tak nenávratně pryč.
 

2. srpna - Petr Kramný poprvé poskytuje velký rozhovor pro média. Popisuje osudnou noc. Smrt ženy a dcery si neumí vysvětlit. Říká, že Monika i Klárka zvracely a pak byly mrtvé.

 

 

3. srpna - Egyptští lékaři jsou v šoku z toho, co našli při pitvě obou těl. Žaludky jsou zcela rozleptané, zbyla z nich jen rosolovitá hmota. Zde se objevuje další nesrovnalost. Kramný tvrdil, že těla ležela v posteli, lékaři je však našli na zemi. Manipuloval s nimi někdo po jejich smrti ve snaze zamaskovat nějaké důkazy? Podle rozhovoru s jedním z egyptských policistů na veřejnost uniká, že tamější kriminalité jsou na 60% přesvědčeni, že Kramný je vrah.
 

4. srpna - V médiích vystupuje kolega a kamarád Petra Kramného. Dává za něj ruku do ohně, dušuje se, že Kramný by vraždy nebyl schopen. 
 

5. srpna - Další vystoupení kamaráda v médiích. Tlumočí Kramného myšlenku, že Monice a Klárce ublížili lidé z hotelu.
 

6. srpna - Odborníci a toxikologové se do médií vyjadřují, co mohlo obě ženy zabít. Spekuluje se o louhu, kyselině či kyanidu.
 

7. srpna - Kramný pro TN.cz uvolňuje první rodinné foto z dovolené. Veřejnost tak poprvé na fotografii vidí pokoj i postel, kde Monika a Klárka zemřely.

 

 

8. srpna - Těla Moniky a Klárky byla převezena do České republiky. Kramný jako hlavní podezřelý musí zůstat v Egyptě. Česká policie nařizuje další pitvu obou těl. Pořád není však jasné, jaký druh jedu zabíjel. Ani není jasné, zda v žaludku obou žen působil kromě jedu také louh.
 

9. srpna - Odborníci na řeč těla rozebírají Kramného chování. Kramný přislíbí ONLINE rozhovor s čtenáři TN.cz, ale nakonec ho zruší s tím, že je příliš rozrušen a chce již méně komunikovat s médii.
 

10. srpna - Na veřejnosti se objevují tajné fotky Moniky Kramné z doby, kdy chtěla být modelkou a odvážně pózovala.
 

11. srpna - Kramný upozorňuje na to, jaké chyby udělala podle něj egyptská policie při vyšetřování. 
 

12. srpna - Kamarádka Moniky Kramné tvrdí, že Monika plánovala rozvod.
 

13. srpna - Rozhovor s reportérem TV Nova Martinem Kočárkem. Reportér je za Kramným v Egyptě. Říká, že si nedovede Kramného představit jako vraha své rodiny.
 

14. srpna - V Karviné se koná pohřeb Moniky a Klárky. Karviná se mění ve velkou policejní zónu, rozloučení doprovázejí přísná bezpečnostní opatření. Petr Kramný sleduje obřad přes internet v egyptském hotelu.

 

 

Od tohoto momentu se vyšetřování prakticky nehnulo. Ani česká policie, ani její egyptští kolegové neposkytují žádné nové informace k případu. Petr Kramný je stále v Egyptě, odkud nesmí vycestovat. Stále více se uzavírá sám do sebe a přestává komunikovat. Říká, že sedí stále na hotelu a civí do zdi, podle hotelového personálu ale čas od času vyrazí na pláž.
 

15. srpna - Protivládní demonstrace v Egyptě přerůstají v krvavé nepokoje. Kramný chce vycestovat z důvodů strachu o život a podává žádost, aby mohl Egypt opustit.
 

16. srpna - Na veřejnost uniká denní režim Petra Kramného v Egyptě. Podle personálu téměř neopouští pokoj.
 

17. srpna - Češi hromadně opouští Egypt, který je zmítaný nepokoji. Kramný doufá, že bude moci zemi opustit i on.
 

18. srpna - Razie v domě Petra Kramného v Karviné. Kriminalisté si mimo jiné odnáší jeho počítač.
 

19. srpna - Egyptský prokurátor zamítl jeho žádost na opuštění země. Kramný musí v zemi faraonů zůstat.
 

20. srpna - Kramný vstřebává šok, že musí v zemi zůstat. Objevují se spekulace, že v zemi může zůstat bez obvinění i několik měsíců. Stále je veden jako svědek.
 

21. srpna - Přátelé Moniky Kramné upozorňují na to, že hodně hodin trávila na facebooku a její manžel netušil, s kým si píše.
 

22. srpna - Deník Blesk upozorňuje na záhadný vzkaz Moniky Kramné. Když přála Vánoce, upozornila, ať jsou na sebe lidé hodní, že nikdo neví, kdy nastane jejich čas.
 

23. srpna - Na veřejnost se dostávají první detailní fotky hrobu Moniky Kramné a její dcery Klárky. O hrob se starají rodiče Moniky Kramné.
 

24. srpna - Oslovení kriminalisté v Česku poprvé vyslovují obavu, že případ nemusí být nikdy vyřešen. Pokud se vrah nepřizná, nedostanou ho, je jeden z názorů.
 

25. srpna - Kramný tvrdí, že je ochoten jít na detektor lži.
 

26. srpna - Podle kamarádek Moniky Kramný svou ženu neznal. Nevěděl ani to, že chce jít na plastickou operaci - zvětšení ňader.
 

27. srpna - Média rozebírají pitvu obou žen, veřejnost chce vědět, kdo pitvu platí, kdo ji nařizuje a kdo ji vykonává.
 

28. srpna - Kramný přestal komunikovat s novináři, vadí mu, že lidé v Česku ho již předem odsoudili.
 

29. srpna - Česká policie popisuje vyšetřování egyptské strany jako hodně nestandardní. Hovoří se o cílené sabotáži.
 

30. srpna - Na veřejnost uniká, že těla Moniky a Klárky dorazila do Česku ve stavu, který komplikuje pitvu.
 

31. srpna - Objevuje se teorie, že Monika a Klárka byly zavražděny mafií kvůli tomu, že Kramný měl obrovské dluhy.
 

1. září - Kramný se uzavřel do totální izolace, psychologové mají strach, aby si na hotelu něco neudělal. 
 

2. září - Objevuje se teorie, že Monika Kramná byla před smrtí znásilněna.
 

3. září - Redakce TN.cz zjistila, že mobil Moniky Kramné nechali Egypťané v držení Petra Kramného.
 

4. září - Deník Blesk přináší fotky z Kramného dětství, podle spolužáků byl jako malý kluk podivín bez sebevědomí.
 

5. září - Kramný údajně uvažuje, že po návratu do Česka si bude muset změnit jméno.
 

6. září - Objevuje se názor, že Egypťané chtějí na Kramného hodit vraždu, které se dopustil někdo úplně jiný.
 

7. září - Kramný se znovu ozval a znovu dává vyjádření. Opět popisuje, jaké chyby podle něj egyptští kriminalisté udělali.
 

8. září - Unikají fotografie z patologie, kde pitvali těla obou českých turistek.
 

9. září - Rodiče Moniky Kramné stojí za svým zetěm. Jsou přesvědčeni, že Petr nic zlého neudělal. 

10. září - České úřady přiznávají, že pro Kramného toho moc udělat nemohou, že "míč je na egyptské straně hřiště".
 

11. září - Hotel Titanic Palace, kde došlo k úmrtí českých turistek, přiznává, že tam turisté jezdí neradi. 
 

12. září - Kdo zemřel první? Monika či Klárka? Tato otázka je důležitá pro případný dědický proces.
 

13. září - Kramný je v Egyptě už 45 dnů, na jeho podporu vzniká v České republice petice.
 

14. září - Kramný přiznává, že kvůli "zajetí" v Egyptě má dluh 120 tisíc korun.
 

15. září - Kramný přiznává, že svou ženu neznal dokonale, že skutečně nevěděl, s kým si píše na facebooku.
 

16. září - Kdo chtěl jet na dovolenou do Hurghády? Monika Kramná? Nebo na tom trval Petr? Hlasy z okolí rodiny se  v tomto bodě hodně různí. 
 

17. září - Petici za Kramného podepsalo více než 6 tisíc Čechů.
 

18. září - Kramný se cítí obelhán. Egypťané odložili schůzku s českou stranou.
 

19. září - Kramný opět promluvil s novináři. Postežoval si, že s ním nikdo nekomunikuje, že pouze sedí na hotelu a kouká do zdi.
 

20. září - V médiích se objevuje případ turisty z Francie, který zemřel za záhadných okolností v egyptském vězení. Kramný má strach, co by ho za mřížemi čekalo.
 

21. září - Kramný tvrdí, že mu egyptská strana sebrala léky. 
 

22. září - Zástupci cestovky Blue Style slíbili, že budou dále hradit Kramnému pobyt v Hurghádě. 
 

23. září - V médiích se objevuje falešné foto mrtvých těl Moniky a Klárky.
 

24. září - Kramný vypráví o tom, že falešné foto mu vehnalo slzy do očí.
 

25. září - Egypťané opět odkládají schůzku s českými diplomaty. Kramný je v koncích. 
 

26. září - Kramný se bojí, že mu egyptská strana prodlouží pobyt v Egyptě o další měsíc. 
 

27. září - Na veřejnost se dostávají fotky, na kterých Monika Kramná objímá na párty cizího muže.
 

28. září - Kramný se dozvídá, že může být v Egyptě držen až dva roky. 
 

29. září - Kramný v rozhovoru tvrdí, že chce vidět hroby, kde leží jeho rodina a pro Moniku a Klárku vybrat luxusní náhrobek. 
 

30. září - Kramný pomalu balí kufry, věří, že bude moci z Egypta brzy odjet. 
 


 

1. října - Kramný se upíná ke čtvrtku, ten den by mohl z Egypta teoreticky odcestovat.  
 

2. října - Čeští diplomaté nabádají Kramného ke klidu, aby zemi neopouštěl za dramatických okolností a počkal na klíčovou schůzku mezi českou a egyptskou stranu. Kdy se uskuteční? To ale české ministerstvo zahraničí netuší.
 

3. října - Skončila platnost razítka, které Kramnému zakazovalo opustit Egypt. Kramný doufal, že zemi opustí, ale prokuratora to zamítla. Čech zůstává dále v Egyptě.
 

4. října - Kramný zjišťuje, že podepsal dokument, že zůstane v Egyptě na neomezeně dlouhou dobu. Je tak chycen do pasti! Zemi nesmí opustit, netuší, jak dlouho v Egyptě zůstane. Ministerstvo zahraničí ujišťuje, že se bude i nadále o jeho situaci podrobně zajímat.


7. října - Petr Kramný se raduje, že se konečně liknaví egyptští vyšetřovatelé rozhoupali a budou pro něj mít výsledky toxikologických rozborů Moniky a Klárky. Na nich záleží Kramného další osud.


9. října - Kramného nejspíš přesla naděje na rychlý návrat domů - oprosil totiž známé, aby mu do Hurghady poslali teplé oblečení na zimu. Přišla mu i velká zásilka čokolády, nejspíš na obalování nervů.


11. října - Petr Kramný se vytasil s tajemnou krabicí, která má dokázat jeho nevinu. Ale protože nevěří egyptským úřadům, snaží se ji do ČR dostat jinak, ideálně přes ambasádu.


12. října - I když si část veřejnosti myslí, že Kramný manželku s dcerkou zavraždil rodina obětí je opačného názoru. Oba bratři zesnulé Moniky si totiž myslí, že jejich švagr určitě nevraždil.


15. října - Vyšetřování smrti Klárky a Moniky komplikuje islám - vyšetřovatelé berou Čecha jako nevěřícího a nijak nekvaltují. Dnes navíc mají den oběti, kdy se nepracuje a ulicemi teče krev podřezaných obětních zvířat.


16. října - Kramného kamarádka Kateřina zorganizovala za Petra petici a nyní se pro muže drženého v Egyptě pokouší sehnat peníze.


22. října - Do případu se vložil právník Keroles Ezzat Bashier, znalec egyptského práva. A podařilo se u získat kopii vyšetřovacího spisu. Ten má 162 stran.


23. října - Právník Keroles Ezzat Bashier prozradil, že egyptská policie nepodezírá ze smrti Klárky a Moniky jen Kramného, ale i několik dalších lidí, podle všeho zaměstnanců hotelu. To, že by matka s dcerou zemřely nešťastnou náhodou, je ale už v podstatě vyloučené.


24. října
- Egyptský právník Keroles Ezzat Bashier vysvětlil, že těla zavražděných Češek dorazila do Česka bez většiny orgánů z jednoduchého důvodu - egyptští vyšetřovatelé je považují za zásadní důkazy a nechtějí je dát z ruky. Pokud by egyptský soud Kramného uzbnal vinným, hrozilo by mu oběšení.


27. října - Petr Kramný je v hluboké krizi. I když má konečně naději, že se z Egypta sdostane, úplně se uzavřel před světem, nekomunikuje a jen útrpně čeká, co se stane dál.


29. října - Klíčový den je tu! Viděli jsme vyšetřovací spis a víme, co zabilo Moniku a Klárku.

 

31. října - Petr Kramný se nečekně vrací z Egypta do České republiky. V dopoledních hodinách přistál na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni. Podle informací TV Nova se ihned vydal do Karviné.
 

6. listopadu - Petra Kramný se vrací do práce v korejské automobilce v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. K branám automobilky napochodoval přibližně po čtvrt roce, který v nejistotě strávil zavřený v irolaci v egyptském letovisku.
 

8. listopadu - Petr Kramný se setkal s rodičky Moniky.
 

20. listopadu - Neznámý člověk nastříkal na auto Petra Kramného sprejem nápis VRAHU!


ROK 2014
 

15. ledna - Mluvčí moravskoslezké policie Gabriela Holčáková potvrdila, že kriminalisté vyslechli Kramného pomocí detektoru lži.
 

18. února - Petra Kramný byl zadržen policií a obviněn z vraždy manželky Moniky a dcery Klárky. 


VELKÁ FOTOGALERIE: Otrava Češek v Egyptě!

1
/
14
Zdroj: TV Nova
Kramný_1

 

20. února - Už od brzkého rána soud rozhodoval, zda bude Kramný vzat do vazby. Jednání bylo v 8:15 přerušeno, obviněný se podle dostupných informací během jednání rozbrečel. Soud nakonec rozhodl, že bude vzat do vazby a Kramný tam byl převezen do vazební věznice v Ostravě.

 

21. února - Kramného obhájce Jaromír Richter uvedl, že zatím postrádá jakýkoli relevantní důkaz, který by jeho klienta usvědčoval, že má co dočinění se smrtí manželky Moniky a dcery Kláry.

 

22. února - Mladá žena, která se objevila po boku Petra Kramného, poskytla TV Nova rozhovor, v němž uvedla, že lituje, že s ním šla na rande. Reportérům také vylíčila, že se s Petrem poznali na internetu.

 

23. února - Neznámý vandal ukradl z hrobu Moniky a Kláry květiny, které sem před svým zadržením přinesl Petr Kramný.

 

25. února - Hned po smrti manželky Moniky a dcerky Klárky Petr Kramný prohlašoval, že bude spolupracovat s policií. Dokonce je prý ochotný absolvovat výslech na detektoru lži. Tento test absolvoval v polovině ledna. Z jeho výsledků vyplývá, že 60 procent z testu vyšlo v jeho neprospěch.

 

27. února - Petr Kramný si vyžádal další výslech. "Klient dál trvá na své nevině. Proto požádal o výslech," řekl právník Jaromír Richter.

 

28. února - Petr Kramný sedí v ostravské vazební věznici a soudy se mezitím zabývají majetkovým vypořádáním. Dlouho to vypadalo, že veškerý majetek po své manželce Monice a dceři Kláře dostane právě Kramný. Rodina Moniky prý po její smrti Kramnému potvrdila, že majetek dostane on. Když se však vrátil z Egypta, bratr Moniky Radmil Kramnému řekl, že rodina se nároku na dědictví nevzdává. Nakonec však přece jen obrátili. Otec Moniky Erich nakonec uznal, že rodina nechá právo dědit Petrovi. To se však nemusí stát. Pokud by se prokázala jeho vina a on byl odsouzen, nárok na dědictví automaticky ztrácí.

 

2. března - Šestičlenný tým policistů policejního prezidia a moravskoslezských kriminalistů odletěl do Egypta. Měli za úkol navázat spolupráci s egyptskou policií.

 

4. března - Sedmého října Petr Kramný v rozhovoru s novináři uvedl, že z Egpyta do České republiky pošle tajemný balík, který dokáže, že se smrtí své manželky Moniky a dcery Klárky je spojován nesmyslně. Podle informací, které získali redaktoři TN.cz již dříve, nebylo nakonec v balíčku nic mimořádného. Prý šlo o naprostou prkotinu, která nemohla mít na vyšetřování žádný vliv. Portál ahaonline.cz nyní uvedl, že obsahem balíčku byla část pozvraceného oblečení, které měl Kramný na sobě osudnou noc.

 

5. března - Petr Kramný se zamotává ve svých lžích. V jednom z rozhovorů uvedl, že televize zveřejnila jeho výpověď, která byla určena pro policii. Petr Kramný asi zapomněl, že našemu reportérovi přímo v Egyptě dal povolení ke zveřejnění všech materiálů a informací.

 

8. března - Petr Kramný stále čeká ve vazbě na to, co s ním bude. Trvá na tom, že se smrtí své rodiny nemá nic společného. "Tam je to obrácené na všechny strany a není to tak, jak má to být," uvedla matka Petra Kramného pro portál TN.cz.

 

9. března - Ostře sledovaný případ úmrtí Moniky Kramné a její dcery Kláry nabývá nových rozměrů. Jak se nám podařilo zjistit, tým českých policistů se po několika dnech vrátil z egyptské Hurgady. A přivezli překvapivá fakta. Monika a Klára loni v létě v egyptské Hurgadě nezemřely na otravu, jak se dosud spekulovalo.

 

10. března - ZVRAT! Policie přichází s verzí, že Klárku a Moniku zabil Petr Kramný pomocí elektřiny.

 

12. března - Matka Kramného tvrdí, že policisté ve vazbě jejího syna zbili. 

 

14. března - Na internetu se objevují další svůdné fotky, které Monika nafotila před dovolenou v Egyptě.

 

15. března - Blesk opět hovoří s mužem, který tvrdí, že Monika často nebyla doma a Petr silně žárlil.

 

17. března - Objevuje se informace, že když Kramný našel studená těla Moniky a Klárky, okamžitě volal matce a ptal se, co má dělat. Matka Petra Kramného také portálu TN.cz potvrzuje, že Klárka je skutečně biologickou dcerou Petra Kramného. Soudce tento den také zamítl odvolání proti vazbě. Tento den také v médiích vystupuje státní zástupce Vít Legerský a popisuje, že policie o elektřině celou dobu mlčela schválně. Prý z taktických důvodů.

 

18. března - Matka Petra Kramného vzkazuje přes portál TN.cz veřejnosti, že nikdo nemá právo soudit jejího syna. Tento den vystupuje v médiích tehdejší Kramného advokát Jaromír Richter a říká, že obhajobu postaví na tom, že rozmetá důkazy nasbírané v Egyptě.   

 

21. března - Matka Petra Kramného poskytuje rozhovor pro TN.cz a tvrdí, že Petr je jen udržbář a s elektřinou neumí zacházet. 

 

22. března - Matka Petra Kramného uvádí, že Petr má nevlastního otce, který ho adoptoval.

 

26. března - Krajský soud v Olomouci zamítá odvolání proti vazbě.

 

27. března - Objevuje se informace, že když se v Egyptě stala dvojnásobná vražda, vedle v pokoji spal český policista, který tam byl na dovolené. Čeští kriminalisté se chtějí vrátit zpět na místo činu a žádají Egypt o spolupráci. 

 

31. března - Egypt obnovuje vyšetřování a začíná více spolupracovat s českou stranou.

 

1. dubna - Objevuje se spekulace, že rozhodující důkaz by mohly policii dodat ženy, se kterými se Kramný stýkal, když byl propuštěn z Egypta. Zároveň tento den se obhajoby Petra Kramného ujímá nová advokátka - Jana Rejžková. Odvolaný Jaromír Richter později uvede, že si nerozuměl s matkou Kramného.

 

2. dubna - Prestiž a dobrodružství. Tak Rejžková v rozhovoru pro TN.cz vysvětluje, proč se ujala obhajoby. 

 

4. dubna - Policie přiznává, že se musí vrátit do Egypta, aby zjistili, jak přesně elektřina zabíjela.

 

6. dubna - Jaromír Richter uvedl, proč již neobhajuje Petra Kramného. Matka jeho klienta po něm prý chtěla věci, co on dělat nechtěl.

 

10. dubna - Promluvil kamarád Petra Kramného. Deník Blesk ho označuje pod pojmem D. Tento muž je přesvědčen, že Monika Kramná spáchala sebevraždu. Prý měla jako zdravotní sestra přístup k lékům.

 

11. dubna - Umírá matka Moniky Kramné. Zemřela po banální operaci. Podle rodiny psychicky nezvládala běh tragických událostí. 

 

15. dubna - Advokátka Petra Kramného Jana Rejžková hovoří o tom, že manželství Kramných nebylo vždy idylické. Popisuje, že Monika byla v minulosti svému manželovi nevěrná. Tento den je také pohřbena Moničina matka.      

 

16. dubna - Reportéři TV Nova se dostanou do hotelu v Hurghádě a natočí zde video, které mapuje, jaké jsou na pokoji elektrospotřebiče. Jak daleko je například fén od vany.

 

17. dubna - Promluvili další kamarádi rodiny Kramných. Hovoří o tom, že manželka mu byla nevěrná a on zatím hledal místo pro nový dům. 

 

18. dubna - Deník Blesk přináší informaci, že do bytu Petra Kramného nechala policie nainstalovat odposlouchávací zařízení.  

 

21. dubna - Objevuje se informace, že drogy, které se našly v pracovní skříňce Petra Kramného, mu skutečně patří.   

 

23. dubna - Advokátka Klára Long Slámová portálu TN.cz oznámila, že začala zastupovat rodinu Moniky Kramné. Na spolupráci se domluvila s bratrem Moniky, panem Radmilem. 

 

26. dubna - Klára Long Slámová oznamuje, že ve vyšetřovacím spise je dostatek důkazů, které dokáží usvědčit Petra Kramného z dvojnásobné vraždy. 

 

28. dubna - Klára Long Slámová oznamuje, že informace, že čeští patologové neměli k dispozici orgány zavražděných Češek, je mylná. Z Egypta dorazila kompletní těla včetně útrob.

 

14. května - Advokátka Jana Rejžková popisuje, jaké jsou výsledky egyptské části pitvy. Hovoří o tom, že v zápise je, že ženy zemřely na dehydrataci. Zároveň hovoří o tom, že podle jejích informací byl v Egyptě na hotelu zadržen muž, který manipuloval s jedy. Ještě ten den vystupuje Klára Long Slámová a oznamuje, že Rejžková nehovoří pravdu.

 

15. května - Klára Long Slámová popisuje další detaily, které jsou ve vyšetřovacím spisu a znovu hovoří o tom, že Rejžková veřejnost úmyslně mate nepodloženými fakty.
 


 

16. května - Matka Petra Kramného začíná komunikovat s redaktory TN.cz. Uvádí, že i ona slyšela, že v Egyptě byl zadržen nějaký člověk s jedy.

 

19. května - Petr Kramný slaví ve vazbě narozeniny. Podle Blesku dostal od své tety knihu o Michaelu Schumacherovi.

 

21. května - Matka Petra Kramného hovoří pro TN.cz ve svém dosud největším rozhovoru o tom, jak zavrhla svou dceru Lenku. Lenka totiž přestala věřit v to, že její brácha nic neudělal. Ještě ten den Lenka vzkazuje přes TN.cz, že nechala přepsat hrob, ve kterém leží Monika a Klárka. Novým majitelem je Moničin bratr Radmil. 
 


 

22. května - Státní zástupce Vít Legerský portálu TN.cz uvedl, že kriminalisté požádali Egypt, aby se znovu mohli vrátit na místo činu a ověřit si, jak přesně obě ženy zemřely.

 

23. května - Klára Long Slámová cituje z policejní spisu a říká, že smrt obou Češek byla plánovaná a úmyslná (více ZDE). Vyvrací tak spekulace, že Klárka zemřela "omylem", když se pokusila pomoci mamince. Slámová znovu hovoří o tom, že podle policistů je zabila elektřina.


24. května - Od počátku egyptské kauzy se spekuluje, že Petr Kramný nebyl biologickým otcem malé Klárky. A že to dlouho nevěděl. Jeho matka již dříve pro TN.cz uvedla, že je to nesmysl. Tuto spekulaci vyvrátily i testy DNA.


26. května - Okresní soud v Karviné v pondělí zamítl další žádost Petra Kramného o propuštění z vazby. Důvodem byla obava z útěku. Po rozhodnutí soudu se Kramný rozbrečel.


27. května - Během čekání na rozhodnutí vypluly na povrch nové skutečnosti o rodině, jejíž tragický konec přišel během loňské dovolené. Matka Kramného pomlouvá zavražděnou Moniku! Klárce prý říkala, že je tlustá. Advokátka pozůstalých Klára Long Slámová s tím zásadně nesouhlasí.


28. května
- Petr Kramný volal z Egypta bezpečnostnímu expertovi Andoru Šándorovi.  "Řekl jsem mu v podstatě dvě věci. Že pokud se český občan dostane v zahraničí do problémů, tak je tam proto konzulární oddělaní, aby tomu člověku pomohla. Druhá věc, kterou jsem mu poradil byla, aby si sehnal dobrého právníka," prozradil Andor Šándor.

4. června - Petr Kramný má nové advokáty. Nejdříve mu soud přidělil advokáta Jaromíra Richtera. Pak si ale Kramného příbuzní najali zlínskou advokátku Janu Rejžkovou. Ta se do obhajoby pustila naplno a dokonce požádala okresní soud v Karviné, aby jejího klienta z vazby pustil. Jenže neuspěla a Kramný musí v cele zůstat dál.


5. června - Petr Kramný už je více než tři měsíce ve vazbě kvůli podezření z vraždy své manželky a dcery. Stále se spekuluje, jak Monika s Klárkou zemřely. Více ke způsobu smrti sdělila Klára Long Slámová. Více čtěte ZDE


7. června - Bratr Moniky Kramné Radmil je rozhořčen z vyjádření, které o jeho sestře říká matka Petra Kramného. Na její útoky se proto rozhodl reagovat prostřednictvím webu TN.cz.

9. června - Klárka Kramná, a stejně tak její matka Monika, má nyní dva hroby. Jeden hrob jí nachystali příbuzní její matky a druhý hrob pro Klárku přichystala matka Petra Kramného. Oba hroby jsou od sebe vzdáleny méně než půl metru.


11. června - Kdy opravdu zemřely Monika Kramná a její dcera Klárka? Petr Kramný tvrdí, že to bylo v noci z 29. na 30. července. Na pomníku mají vyryto, že smrt nastala 30. 7. Jenže se objevily informace, že to mohlo být mnohem dřív.


13. června - Petr Kramný s advokátkou Rejžkovou vymýšlí finty, aby mohl z vazby. Ačkoli dal Kramný soudu velkorysou nabídku, soudci se obměkčit nenechali.


19. června - Spory ohledně náhrobku na hrobu Moniky a Klárky Kramných nekončí. V současnoti je na hrobu náhrobek, který nechala vyrobit matka Petra Kramného. To se ale nelíbí pozůstalým rodinným příslušníkům Moniky. Náhrobek se tak bude měnit.


23. června - Kriminalisté propojují jednotlivé důkazy proti Petru Kramnému a jisté je, že velkou roli budou hrát i odposlechy.


25. června
- Petr Kramný se před soudem ze smrti manželky Moniky a dcery Klárky v dohledné době zodpovídat nebude. Vyšetřování totiž brzdí liknavost egyptských úřadů.


27. června
- Petra Kramného zkoumají psychologové a psychiatři! "Stále máme koho vyslýchat, co dělat. Pana Kramného navíc nyní zkoumají psychologové a psychiatři," řekl TN.cz státní zástupce Vít Legerský bez dalších podrobností.


3. červenec
- Až dosud Petr Kramný, který je obviněný z vraždy manželky Moniky a dcery Klárky, mlčel a mluvili za něj jen jeho advokáti. Teď konečně promluvil i sám obviněný. Co řekl, najdete ZDE!

4. červenec
- Rodinný spor Kramných o náhrobek na hrobě Moniky a Klárky snad skončí. Původní náhrobek, který objednala matka Petra Kramného, je na vedlejším hrobu a Monika s Klárkou dnes dostaly konečně nový. Pozůstalým se nelíbilo, že ten původní patřil matce Petra Kramného.


7. července
- Čeští kriminalisté jsou přesvědčeni, že Moniku Kramnou a její dceru Klárku zabil Petr Kramný pomocí elektřiny.


14. července
- Portál TN.cz získal zcela nové nahrávky, ve kterých Kramný popisuje, co se dělo na dovolené v Egyptě po smrti Moniky a Klárky.

 

 

Celou zpověď Kramného najdete ZDE:16. července
- Přesně na den před rokem slavila své osmé narozeniny Klárka Kramná. Ty deváté dnes ale už bohužel neoslaví.


24. července
- U dvou hrobů Moniky a Klárky se sešli Moničin Bratr Radmil a kramného matka. "Radmil a matka Kramného se už dokonce na hřbitově i setkali. Stáli tam vedle sebe, každý koukal na jeden hrob a nic si neřekli,"


25. července
- Vyšetřování případu smrti Klárky a Moniky Kramných jako by ustrnulo na mrtvém bodě. Ale není tomu tak. Chýlí se k závěru. Vyšetřovatelé by ale znovu potřebovali navštívit Egypt, aby se dostaly k elektrické síti a provedly několik drobných měření


28. červenec
- Vyšetřovatelé prozradili další detaily k kauze smrti Moniky a Klárky Kramných v Egyptě - čachry s pasem a plány na útěk


29. červenec - Od stále neobjasněné smrti Moniky a Klárky uběhl už rok. Policie zvažuje, že postaví kopii Kramného hotelového pokoje v Česku. Měla by pomoci objasnit smrt jeho ženy a dcery. Policie chce nechat pokoj postavit, pokud ji Egypt už nepustí na místo činu. Experimenty pak ukážou, jak Kramný zabíjel, slibují si vyšetřovatelé.


10. srpna - Egyptská prokuratura opět uzavřela vyšetřování smrti klárky a Moniky Kramných bez jasného výsledku. Vyšetřovatelé nicméně s českými kolegy stále nekomunikují.


22. září
- Petr Kramný zůstává nadále ve vazbě. Karvinský soud ho odmítá pustit z cely kvůli obavám, že by se Kramný snažil uprchnout nebo by se skrýval, aby zhatil vyšetřování a soud.


27. září - Petr Kramný už je ve vazební věznici v Ostravě osm měsíců.


8. října - Advokátka Petra Kramného Jana Rejžková tvrdí, že má k dispozici dosud neznámou svědkyni, která byla na místě činu v době, kdy Klárka a Monika zemřely. Podle informací TN.cz jde o delegátku cestovní kanceláře.


31. října - Čeští vyšetřovatelé hodlají jako důkaz proti Petru Kramnému použít to, že promazával fotografie z dovolené, na které jeho manželka a dcerka zemřely.


13. listopadu - Z vyšetřovacího spisu k případu vyplynulo, že Petr Kramný smrt Moniky a Klárky nahlásil až přibližně po deseti hodinách.

 

ROK 2015
 

12. února - Kramný znovu žádá o vyšetřování mimo vazbu. Soudkyně to zamítla. Uvedla ale, že to zamítla naposledy. Státní zástupce musí do dubna vypracovat obžalobu, jinak bude Kramný vyšetřován mimo vazbu.

 

 

20. února - Je tomu přesně rok, co byl Petr Kramný vzat do vazby.

 

23. března - Policie Kramného neobviní z držení drog. V jeho skříňce v automobilce v Nošovicích se na sklonku roku 2013 našly drogy. Ale v tak nepatrném množství, že se nejednalo o trestný čin. Vzhledem k tomu, že Kramnému hrozí za dvojnásobnou vraždu až doživotí,smetl městský úřad ve Frýdku-Místku případ ze stolu.

 

25. března - Sotva vyšuměl problém s drogami, objevilo se další obvinění. Kromě dvojnásobné vraždy je teď Kramný obviněn z dalšího trestného činu. GIBS potvrdila, že jeho obvinění, že jej během výslechu zmlátili policisté, se nezakládá na pravdě a Kramnému přibylo obvinění z křivého obvinění policisty – více ZDE.
 

25. dubna - Policejní spis je uzavřen. Čeká se na den, kdy státní zástupce podá žalobu. Součástí spisu jsou i fotky podivného charakteru - VÍCE ZDE.
 

12. května - Státní zástupce Vít Legerský podal obžalobu na Petra Kramného - více ZDE. Navíc byl tento den Kramný obžalován i z druhého trestného činu, kterým je křivé obvinění policisty - více ZDE.


13. května - K obžalobě Petra Kramného se vyjádřily advokátky obou stran sporu - obhájkyně Petra Kramného Jana Rejžková i právnička pozůstalých Klára Long Slámová - více ZDE.

TN.cz