smutný konec legendy

Motocyklový šampion Toman (64) upálil vlastní matku. Jde na 10 let za mříže

Je to neslavný konec jedné slavné kariéry. Otakar Toman, někdejší motocyklový šampion, jde na deset let do vězení. Soud ho tam poslal za krutou vraždu vlastní matky - zapálil ji v její posteli.

Vrchní soud v Praze dnes potvrdil trest 10 let vězení s ostrahou pro 64letého bývalého motocyklového závodníka Otakara Tomana. Ten v roce 2009 ve Štěchovicích u Prahy upálil vlastní matku upoutanou na lůžko. Rozsudek je pravomocný.
 

Toman byl obžalován z toho, že v prosinci 2009 úmyslně založil požár, při kterém uhořela jeho nemohoucí čtyřiaosmdesátiletá matka. Obžalovaný svou vinu popíral, krajský soud ho ale uznal vinným a vyměřil mu trest v délce 10 let. Verdikt nyní potvrdil odvolací soud, který kromě náhrady 50 tisíc korun přisoudil pojišťovně také úroky z dlužné částky.
 


 

Obžalovaný v předchozích jednáních postupně uvedl, že příčinou smrtelného požáru mohla být svíčka, lampička a posléze i motor od polohovací postele jeho imobilní matky. Rozpory byly i v jeho vyjádřeních, protože vyšetřujícímu hasiči bezprostředně sdělil, že do přízemí vstoupil po jakémsi praskání, později tvrdil, že tam šel pouze náhodně a poté polonahý pobíhal po ulici a hledal pomoc i ve vzdálenějších domech v lokalitě.
 

[IMAGEBOX_594136]Muž, který si říkal Ježíš, brutálně zabil svou matku na vozíčku

[IMAGEBOX_594136]

 

Otakar Toman je někdejším motokrosovým šampionem, pracoval kdysi jako řidič i mechanik. Rozsudek je pravomocný, přípustné je pouze dovolání k nejvyššímu soudu.

tn.cz / mediafax / gar