Problémové dívky

Anička (14) a Jarka (15) utekly z léčebny! Pomozte je najít!

Pátrání - HAASOVÁ JAROSLAVA, DROBIAZHENKO ANNA
Zdroj: Policie ČR / TN.cz
Téma:

Už čtyřiadvacet hodin hledají liberečtí policisté dvojici problémových dívek, které využily nepozornosti personálu dětské psychiatrické léčebny v Liberci a utekly přes plot.

Uprchlé dívky jsou evidentně pěkná kvítka. "Dívky k útěku využily dobu, kdy byly na zahradě zařízení. Personál zařízení zaregistroval jejich útěk zhruba po dvou minutách a neprodleně informoval policisty. Obě dívky mají výchovné problémy a v zařízení jsou umístěny na základě žádosti rodičů," upřesnila mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.


A dívky jsou nejspíš i pořádně tvrdohlavé. I když z dětského "vězení" pláchly bez peněz nebo i telefonu, stále jsou někde v terénu a nikomu se neozvaly.  Koneckonců to není poprvé, co zaměstnaly policejní pátrače.


"Podle informací získaných od kamarádů měly být viděny v den útěku (20. 1. 2015), ve večerních hodinách v Jablonci nad Nisou," doplnila Suchánková.


Patnáctiletá Jaroslava Haasová je vysoká přibližně metr šedesát, je hubená, má hnědé oči a středně dlouhé černé vlasy. Nosí dioptrické brýle. Jaroslava Haasová měla v době útěku na sobě bílo-zelenou zimní bundu s kapucí a rifle se vzorem kytiček.


Čtrnáctiletá Anna Drobiazhenko je vysoká 165 centimetrů, má obarvené, světle zrzavé vlasy, je také hubená a má zelenohnědé oči.


Jak jméno napovídá, dívka sice hovoří česky, ale prozrazuje se lehkým ukrajinským přízvukem. "Anna Drobiazhenko měla v době útěku na sobě tmavě růžovou zimní bundu s páskem a tmavé kalhoty. Pokud někdo disponuje informacemi, kde se dívky nacházejí, ať kontaktují linku tísňového volání 158," prosí policejní mluvčí.

pez TN.cz