anketa proti islámu

Zeman výzvou k válce rozdělil Česko! Na jaké straně jste vy?

Zemanův projev - komentáře na facebooku
Zdroj: ČTK / Facebook
Téma:

Projev Miloše Zemana vyvolal mezi lidmi v Česku mnoho emocí. Český prezident vyzval Evropu a státy, které jsou v OSN, aby zahájily vojenský zásah proti Islámskému státu. Lidé se teď přou, jestli je válečné řešení správné, nebo by problémy Islámského státu měly řešit východní země. Jaký je váš názor?

Miloš Zeman včera všechny překvapil, když vyzval Evropu k vojenskému zásahu proti Islámskému státu. Jeho projev vyvolal mnoho rozporuplných reakcí mezi politiky i občany Česka. 

 

Přečtěte si nejzásadnější část Zemanova projevu: 

"... máme-li zabránit superholokaustu a masivnímu vyvražďování lidí, potřebujeme sjednocenou ozbrojenou akci. Akci vedenou na mezinárodní úrovni. Akci vedenou pod egidou Rady bezpečnosti Spojených národů. Akci, do jejíchž mezinárodních sil rychlého nasazení by měli vyslat své síly, pokud možno, všichni stálí členové Rady bezpečnosti. Akci, která by eliminovala v zárodku výcvikové tábory teroristů, která by nepracovala s bezvýchodným plošným obsazováním území, ale využívala moderních technických prostředků, např. bezpilotních letadel a podobně. Akci, v níž by se celé mezinárodní společenství spojilo proti svému úhlavnímu nepříteli," uvedl prezident Zeman. CELÝ PROJEV ZDE.

 

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat, a podle předpokladu prezident polarizoval společnost. Velká skupina lidí se samozřejmě staví na stranu prezidenta Zemana a jeho výrok schvalují. A jsou to lidé, kteří se s prezidentovými názory často neztotožňují.


GALERIE: Komentáře z facebooku k projevu Miloše Zemana

1
/
4
Zdroj: facebook.com
Komentáře z facebooku k projevu Miloše Zemana - 1

 

Podívejte se na projev Miloš Zemana: 

 

"Snad poprvé od svého zvolení mě něčím mile překvapil," napsala na Facebook Monika Přibíková. "Souhlasím s ním, mají nás pozabíjet s nebo bez boje? Polovina národa Zemana odsoudí aneb "kdo nic nedělá, nic nezkazí"," napsala Zdeňka Částková.

 

 

Výroky prezidenta Zemana mají ale samozřejmě i své odpůrce. Aleš Jevický se proti výzvě k válce důrazně vymezuje. "Zemana by už měl někdo zbavit svéprávnosti. Tohle už zavání vyhrožováním cizí moci. Je to šmejd a naše morální povinnost je v roce 2018 říct stop...," myslí si Aleš. Alena Kleinová má podobný názor: "Neměli bychom se do islámu vměšovat. S fanatiky prohrajem, je nic nezastaví! Abychom tu za chvíli neměli Paříž," obává se Alena.

 

Anketa

Souhlasíte s prezidentem Zemanem, že by Evropa měla zahájit válku proti IS?

Hlasovalo 17989 lidí.


Jaký dojem udělal prezidentův projev na vás? Rozhoupají se evropské státy a začnou podnikat zásadní kroky proti Islámskému státu? Napište nám o tom do diskuse pod článkem, nebo na náš Facebook.

hru TN.cz