Tragický let MH17

Tato fotka obletěla svět. Ale není to sestřelený boeing! Jak to?

Fotka boeingu, která obletěla svět
Zdroj: facebook.com
Téma:

Tahle fotografie obletěla svět. Je na něm jeden z cestujících ze sestřeleného boeingu nad Ukrajinou. Na postu, který vyvěsil před odletem, píše: "Jestliže tohle zmizí, tak abyste viděli, jak vypadalo." Jenže na fotce je jiný letoun, než který měl být sestřelen nad Ukrajinou! Proč?

Nad sestřelením boeingu Malajsijských aerolinií MH17 je stále řada otazníků. Na sociálních sítích i blozích se rozjela velká diskuze ohledně této fotky. Na svůj profil ji vyvěsil Holanďan Cor Pan (pravé jméno je Cornelis Schilder) fotku boeingu Malajsijských aerolinií. Ačkoliv to zveřejnil asi hodinu před odletem, je na této fotce jiný boeing, než ten který byl sestřelený nad Ukrajinou!
 

Všichni se ptají proč? Jak je to možné? Zůstává nám něco utajeno?
 

Na snímku z facebooku je totiž Boeing 777 s registrační značkou 9M-MRC (písmena RC jsou vidět na krytu podvozku předního kola - pozn. red.). Nad Ukrajinou však byl sestřelen stroj 9M-MRD! Milovníci konspiračních teorií mají ve všem jasno.
 


Jenže, letadlo s registrační značkou 9M-MRC se v tu dobu nacházelo někde mezi malajsijským Kuala Lumpurem a indickou Bombají, kde v ten den přistálo v 19.05 středoevropského času. Tento stroj v Amsterodamu byl naposledy 11. července.
 

Odpůrci konspirací tak tvrdí, že Cor umístil na svůj facebookový profil starší fotku, protože do jihovýchodní Asie létal velice často.

TN.cz