to snad není možné

VIDEO: Zeman žertuje nad osudem Hanky a Tonči! Na německou novinářku volal Allahu Akbar!

Kam prezident Zeman vkročí, tam to zavání ostudou. Na oficiální návštěvě Německa volal na domácí novinářku z RTL Allahu Akbar a ptal se jí, zda je od Talibanu. Proč? Protože se optala na osud dvou českých dívek, které zmizely v Pákistánu.

Český prezident Miloš Zeman bere osud dvou českých dívek zadržovaných ozbrojenci v Pákistánu s úsměvem. Nejprve vzkázal, že s teroristy se nejedná a neustupuje se jim (více ZDE) a později šokoval německou novinářku.
 

Ta se ho optala, jak se osobně angažuje v případu Antonie Chrástecké a Hany Humpálové. Zeman, místo toho aby normálně odpověděl, začal se šokované novinářky ptát, zda je agentka Talibanu či al-Kajdy.
 

A to nebylo všechno. Když odcházel, zavolal na ni Allahu Akbar. To se překládá jako Bůh je veliký. V tradiční islámské kultuře to znamená jako přání do budoucnosti. Význam se dá pochopit jako "Bude-li to Boží vůle".
 

Jenže Miloš Zeman nevyrazil dech jen těm, kteří se o osud Hanky a Tonči každodenně strachují, ale také samotným Němcům. Ti jsou kvůli velké turecké menšině a výrazným problémům s muslimy na podobné vtípky dost citliví.
 

GALERIE: Hanku a Tonču v Pákistánu unesli už před více než čtvrt rokem

1
/
10
Zdroj: youtube.com, facebook.com
Unesené Češky - Hana a Tonča

 

V Izraeli zastřelili muže, co zavolal to samé, jako Zeman
 

Zvolat "Allahu Akbar" přitom není žádná legrace. Muslimové toto spojení vykřikují například během bitev a je také nezbytnou součástí jejich modliteb. Pokud se k němu navíc někdo uchýlí na nevhodném místě, může mít i fatální následky.
 

Příkladem je událost z minulého týdne, kdy stráž v Jeruzalémě u Zdi nářků zastřelila Izraelce, kterého nesprávně pokládala za palestinského radikála. Důvodem, proč jej za něj pokládala, bylo přitom právě to, že muž, kterého jeho známí pokládali za podivína, zvolal "Allahu Akbar“.

 

ČTĚTE TAKÉ

VELKÝ PŘEHLED: Pozor na země, kde hrozí únos nebo smrt
 

sta TN.cz