Záhada

Krásný prokletý ostrov: Proč na něm nikdo nechce bydlet?

Tajemný ostrov
Zdroj: maryaschettini
Téma:

Isola La Gaiola je krásný italský ostrov. Je malý a voda okolo něj průzračná, přesto je zcela opuštěný. I když to na první pohled není vidět, je s ním něco v nepořádku.

Jak se ukázalo, nikdo tam nežije, protože se na ostrově skrývá temné tajemství. Říká se, že ostrov je prokletý. A důvod, proč tomu mnozí věří, je, že většina z jeho bývalých obyvatel zemřela předčasně.

GALERIE: Tajemný ostrov

1
/
3
Zdroj: happygnomo
Tajemný ostrov - 1

 

Série tragických nehod začala v roce 1920, kdy se zjistilo, že byl tehdejší majitel jednoho domu Hans Braun zavražděn. Pak se jeho manželka utopila v moři. Majitelem další vily byl Němec, který se jmenoval Otto Grunback, a zemřel brzy na infarkt. Další majitel spáchal sebevraždu. Německý ocelářský průmyslník baron Karl Paul Langheim zase zkrachoval.

 

Ostrov vlastnil také muž jménem Gianni Agnelli, šéf Fiatu, jehož jediný syn spáchal sebevraždu. Po jeho smrti, začal Gianni školit svého synovce Umberta, aby po něm převzal firmu. Ale Umberto záhy zemřel na vzácný typ rakoviny.

 

Další majitel, multimiliardář Paul Getty, měl také smůlu. Po zakoupení ostrova byl unesen. Poslední majitel ostrova, Gianpasquale Grappone, byl uvržen do vězení, když jeho firma zkrachovala.

 

 

Teď je ostrov neobydlený, a to zřejmě z dobrého důvodu. Isola La Gaiola leží jen kousek od pobřeží italského města Neapol a lze se na něj snadno dostat lodí. Lidé z okolních vesniček ale radí vyhnout se mu obloukem. 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Neuvěřitelné video z Japonska: Stovky králíků pronásledují dívku

Jeli jste někdy 300 km/h? Buďte rádi, tohle video vám nažene strach

pet TN.cz