Vlastně prvním vozem v proevropském designu značky Kia byl model Rio druhé generace. V Ženevě se však objeví následovník.
První generace Kia Rio byla představena už v roce 2000. Druhá generace pak přišla za pět let a nyní, tedy v roce 2011, přijede generace třetí. Zatím o ní nic nevíme, kromě třech designérských návrhů a toho, že auto bude delší, širší a nižší. Ve spojení s designem, jaký představují návrhy by to tak mohlo být velmi dravé auto do B-segmentu.
Pro Kiu je to druhá velká premiéra pro tento rok, když už dopředu avizovala nástup nové generace Kia Picanto. A pravděpodobně to nebude všechno. Tento rok by se měl v Evropě objevit i nový sedan Kia Magentis. I o něm jsme již připravili zvláštní článek.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz