Prezident klubu je pobavený a překvapený snahou o sbírku na vykoupení útočníka Didiera Drogby z Chelsea.
Fanoušci francouzského týmu založili na začátku července speciální stránku, na níž se sbírají příspěvky. Každý může dle své libosti přispět částkou 1, 2, nebo 5 eur. Příznivci mají šanci využít všechny tři možnosti a odeslat tak na společný účet celkem 8 eur. Nyní je na kontě už přes 1,5 milionu dolarů (asi 33 milionů korun).
Měl by Olympique na Drogbův plat?
„Jsem pobavený a překvapený. Tato akce jen potvrzuje, jak vášnivé máme fanoušky,“ reagoval na snahu prezident Olympique Pape Diouf pro deník La Provence. Podle něj ale nemusí to, že se příznivci na přestup Drogby složí, k příchodu bývalého hráče klubu stačit. Proč? „Protože vím, jaký má Drogba v Chelsea plat,“ dodal šéf Marseille.
Částka, která je nutná k vykoupení třicetiletého reprezentanta Pobřeží slonoviny z Anglie, se šplhá k 45 milionům dolarů (asi 650 milionů korun). Drogba už v Marseille působil. Během ročníku 2003/04 nastřílel 19 branek a byl vyhlášen nejlepším hráčem francouzské ligy. Dalších pět zásahů pak v dresu Marseille přidal v Lize mistrů.
Vystřídá jej Eto´o?
Poté odešel do londýnského klubu, s nímž dvakrát triumfoval v Premier League. Letos pomohl Blues až do finále prestižní Ligy mistrů. V něm byl ale vyloučen za zbytečný zákrok mimo hru. Jeho tým po penaltách podlehl Manchesteru United, za nímž skončil i v lize.
Nový kouč Chelsea Scolari s ním sice podle svých slov počítá na 200 procent, sám kanonýr ale už několikrát dal najevo, že chce klub opustit. O jeho služby se ucházejí oba milánské velkokluby AC a Inter, stejně tak španělská Barcelona. V Katalánsku by se mohl vystřídat s útočníkem Samuelem Eto´o, který má údajně namířeno právě do Chelsea.