Fotbal

O Ronaldinhovi se rozhodne do 72 hodin

Španělský velkoklub přebudovává kádr. O Brazilce se na Nou Campu ucházejí Manchester City a AC Milán.

Neúspěšná sezona, ve které Barcelona skončila až na třetím místě La Ligy, „zlomila vaz“ hned několika hvězdám. Naturalizovaný Portugalec Deco odešel do londýnské Chelsea. Trojnásobný nejlepší hráč Afriky Eto´o se buďto s Decem opět sejde v jednom týmu, nebo se s ním bude utkávat v dresu Arsenalu.

Za Ronaldinha tři čtvrtě miliardy

Lavičku navíc opustil Nizozemec Frank Rijkaard, jehož nahradil bývalý hráč klubu Pepe Guardiola. Ten už nepočítá ani s držitelem Zlatého míče pro nejlepšího hráče Evropy za rok 2005 Ronaldinhem. Osmadvacetiletý fotbalový kouzelník už ani nenastoupil do přípravy Barcelony na novou sezonu. Guardiola o hráče nestojí, přesto očekával, že fyzické testy absolvuje.


O Ronaldinhovy služby se nejvážněji zajímají průměrný anglický celek Manchester City a italský velkoklub AC Milán. Šéf katalánského celku Joan Laporta prohlásil, že momentálně má lepší pozici na získání dvaaosmdesátinásobného reprezentanta Brazílie tým z Premier League. Ten údajně za hráče nabízí 32 milionů euro (asi 746 milionů korun). Ještě dnes se Ronaldinhovi zástupci sejdou v Barceloně se zástupci obou zájemců.

Spíš se objeví v Premier League

„Ronaldinho a jeho agent mají na stole dvě velice zajímavé nabídky. Více se přiklánějí k té od Manchesteru City,“ řekl Laporta rozhlasové stanici Catalunya Radio. Kromě zástupců klubu z Premier League se do Katalánska chystá i výkonný ředitel AC Milán Adriano Galliani.


Představitelé Barcelony se se svým hráčem a jeho agentem sešli. Na společné schůzce se obě strany domluvili, že celá záležitost se musí uzavřít v pevně stanoveném termínu.

Během 72 hodin se rozhodne

"Obě strany si daly dva až tři dny, aby dokončily hráčův přestup do jednoho z klubů, který má o Ronaldinha zájem," citovala agentura Reuters prohlášení barcelonského celku. "Pokud se přestupy nedohodnou, hráč se zapojí se zbytkem týmu do přípravy."

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události