Fotbal

Trampoty českých týmů během přípravy

Po Slavii, která musela odjet předčasně ze soustředění v Itálii, potkal problém i Spartu.

Úřadující vicemistr Gambrinus ligy se měl v rámci přípravného kempu na novou sezonu střetnout s rumunským celkem Otelul Galati. Vytrvalý déšť, který zbičoval trávník až za hranici regulérnosti, ale nedovolil zápas odehrát. Další zápas na rakouském soustředění tak Sparta sehraje až ve středu od 19 hodin proti Fenerbahce Istanbul, které vede kouč mistrů Evropy ze Španělska Luis Aragonés.

Týmy chtěly, trávník byl proti

"V Korutanech celý den vytrvale prší. Oba týmy chtěly hrát, ale nakonec se dvě hodiny před utkáním dohodly na jeho zrušení,“ vysvětlil na oficiálních stránkách klubu ředitel komunikace Jakub Otava. Utkání se mělo hrát v Korutanech, k duelu proti tureckému velkoklubu se Lavičkovi svěřenci přesunou do Wörglu.


Tam sparťané vyrazí už v úterý odpoledne ze své základny v Bad Kleinkirchheimu, kde absolvují jen dopolední trénink. „Nechceme cestovat až těsně před utkáním, tato varianta bude komfortnější a pohodlnější pro celý tým. Před zápasem na místě potrénujeme a v klidu se připravíme na vyvrcholení herního kempu," řekl ke stěhování Vítězslav Lavička.

Ostrava prohrála s amatéry

Tým Baníku poskládaný ze širšího kádru v Rakousku prohrál s celkem amatérů. Kapfenberg SV byl po většinu zápasu lepší a zaslouženě vyhrál 2:0. „Byl to prostě špatný výkon, k tomu není co dodat. Věřím, že další zápasy už budou lepší, kvalita by v nich měla jít nahoru,“ doufá trenér Slezanů Karel Večeřa.


Týmu nepomohlo ani to, že se na hřiště po delší době dostaly i útočné hvězdy Václav Svěrkoš a David Střihavka. „Některým hráčům zápas nastavil zrcadlo. Je před námi ještě spousta práce," nešetřil především nadějné juniory Večeřa na klubovém webu.

Konec zkoušení, teď už naostro

Podle něj je u konce doba testování. „Tím jsme završili období, kdy dostávali příležitost všichni hráči. Máme před sebou tři utkání, ve kterých budeme hledat optimální složení zahajovací jedenáctky," uzavřel adept na reprezentačního asistenta.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události