Hokej

Nolan dostal od Islanders padáka

Bývalý trenér Dominika Haška v Buffalu se po dvou letech pakuje od týmu z New Yorku.

Hokejisty New York Islanders do nové sezony NHL nepovede dosavadní kouč Ted Nolan. O ukončení spolupráce s trenérem, který měl platnou smlouvu ještě na jeden rok, informoval generální manažer Ostrovanů Garth Snow.

Kamenem úrazu rozdílné filosofie

„Ted nám pomohl docílit v posledních dvou sezonách dílčích úspěchů, ale bylo jasné, že se naše filosofie rozcházejí,“ uvedl na oficiálních stránkách klubu bývalý vynikající gólman. „Už od poslední sezony, a i teď v létě, jsem si uvědomoval, že se naše cesty rozcházejí,“ dodal Snow.


Jeho slova potvrdil v prohlášení i sám Nolan. „Dohodli jsme se, že je čas, abych šel,“ řekl novinářům kouč, který v minulosti vedl jen Buffalo. Důvěře v brance se pod ním v letech 1995-97 těšil český fenomén Dominik Hašek. Generální manažer Islanders má údajně již připravený seznam kandidátů na uvolněné místo.

Na nového šéfa čeká i Martínek

„Chtěl bych poděkovat organizaci Islanders, že mi dala šanci znovu koučovat v NHL. Mám obrovský respekt k tomu, o co se celý tým pokouší. Přeji jim jen to nejlepší,“ zněla Nolanova slova na rozloučenou. Za dvě sezony pod jeho vedením se tým dostal do play-off jednou. Minulý rok prohráli Ostrované hned v prvním kole s Buffalem po pěti zápasech.


Momentálně je v kádru newyorského týmu jediný Čech, obránce Radek Martínek.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události