Fotbal

Necid: Nejsem spasitel

Necid: Nejsem spasitel
Zdroj: čtk, tn.cz

Hvězdou utkání českých reprezentantů na ME do devatenácti let byl Tomáš Necid.

Díky jeho dvěma trefám zvítězili čeští mladíci nad stejně starými Angličany 2:0. Škraloupem na pohodovém vítězství českých mladíků jsou dvě zbytečné červené karty, které dostali v závěru utkání.

Náhoda? Rozhodně ne!

Poprvé se Necid prosadil chvíli po začátku druhého poločasu, když nákop jednoho z obránců podcenil anglický gólman Button. Slávistický útočník jeho chyby beze zbytku využil a poslal Čechy do vedení trochu šťastný gólem, ale nikoliv náhodným.


"V rámci taktické přípravy na zápas s Angliií jsme sledovali utkání na videu a zjistili jsme, že Button dokáže dělat pořádné hrubky. Snažili jsme se na něho vytvářet tlak a vyšlo to," řekl nadšený střelec Necid.

Necid je tvrdý jako žula

První branka byla základním stavebním kamenem úspěchu."Tomášův gól nás nastartoval a pak už jsme měli utkání ve své moci," řekl Necidův kolega z útoku Jan Vošahlík.


Hráč Slavie Praha zdvihal v extázi ruce nad hlavu znovu na konci šesté desetiminutovky. Otřesení Angličané si počínali nedůrazně při rohovém kopu a Necid nekrytý na malém vápně nechytatelně zavěsil.

Černá šmouha na povedeném utkání

Nebýt posledních 15 minut utkání, tak se Čechům podařil dokonalý vstup do turnaje. "Utkání jsme zvládli podle toho, jak jsme chtěli. Kromě toho závěru, kdy jsme dostali dvě zbytečné červené karty," litoval zpackaného závěru zápasu Vošahlík.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události