Fotbal

Toppmöller českým trenérem nebude

Klaus Toppmöller nebude novým trenérem české fotbalové reprezentace.

Šestapadesátiletý německý kouč to uvedl v rozhovoru pro deník Trierischer Volksfreund, který dnes citovala agentura DPA.


V tuto chvíli už jsou kandidáti na post reprezentačního pouze dva. Svazoví funkcionáři budou 17. července volit mezi Petrem Radou a Jozefem Chovancem.


"Ze sportovního hlediska by to bylo opravdu nádherné angažmá. Bohužel jsme se však nedokázali dohodnout na dvou věcech," citoval list Toppmöllera, který si chtěl k týmu přivést tři vlastní asistenty a nelíbil se mu ani požadavek svazu na přestěhování do České republiky.

Svaz nevyhověl Toppmöllerovým podmínkám

Slova německého trenéra potvrdilo i prohlášení fotbalového svazu. "Byly stanoveny podmínky pro případné angažování zahraničního trenéra k české reprezentaci. Dvě z nich se nepodařilo naplnit: aby se po dobu působení u národního týmu přestěhoval do Čech a aby měl za asistenty v rámci kontinuity české trenéry," uvedl první místopředseda svazu Vlastimil Košťál, který v pondělí s Toppmöllerem ve Frankfurtu vedl poslední jednání.


"Klaus Toppmöller však chtěl do České republiky pouze dojíždět a v realizačním týmu preferoval svoje německé spolupracovníky," dodal Košťál.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.