Fotbal

Toppmöller českým trenérem nebude

Klaus Toppmöller nebude novým trenérem české fotbalové reprezentace.

Šestapadesátiletý německý kouč to uvedl v rozhovoru pro deník Trierischer Volksfreund, který dnes citovala agentura DPA.


V tuto chvíli už jsou kandidáti na post reprezentačního pouze dva. Svazoví funkcionáři budou 17. července volit mezi Petrem Radou a Jozefem Chovancem.


"Ze sportovního hlediska by to bylo opravdu nádherné angažmá. Bohužel jsme se však nedokázali dohodnout na dvou věcech," citoval list Toppmöllera, který si chtěl k týmu přivést tři vlastní asistenty a nelíbil se mu ani požadavek svazu na přestěhování do České republiky.

Svaz nevyhověl Toppmöllerovým podmínkám

Slova německého trenéra potvrdilo i prohlášení fotbalového svazu. "Byly stanoveny podmínky pro případné angažování zahraničního trenéra k české reprezentaci. Dvě z nich se nepodařilo naplnit: aby se po dobu působení u národního týmu přestěhoval do Čech a aby měl za asistenty v rámci kontinuity české trenéry," uvedl první místopředseda svazu Vlastimil Košťál, který v pondělí s Toppmöllerem ve Frankfurtu vedl poslední jednání.


"Klaus Toppmöller však chtěl do České republiky pouze dojíždět a v realizačním týmu preferoval svoje německé spolupracovníky," dodal Košťál.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události