Fotbal

Čas pracoval pro Chovance

Čas pracoval pro Chovance
Zdroj: tn.cz / ČTK

Ve čtvrtek bude podle všeho jmenován staronovým reprezentačním koučem legendární obránce Jozef Chovanec.

Sparťanský prezident má po odstoupení německého odborníka Klause Toppmöllera jediného protikandidáta. Je jím dosavadní asistent Karla Brücknera a kouč prvoligových Teplic Petr Rada. Ten měl po EURO svého nadřízeného na postu lídra lavičky vystřídat. Brückner mu měl krýt záda a především radit z pozice manažera reprezentace.

Rada vs. Turci

Zmiňovaná varianta Vlastimila Košťála ale padla poté, co se Turkům podařil neuvěřitelný obrat a poslali české národní mužstvo domů už po základní skupině. Tn.cz o tom v telefonickém rozhovoru informoval místopředseda ČMFS a jediná opozice v současném vedení svazu Jiří Kubíček.Košťál vs. Hašek

Poté se stal nejžhavějším kandidátem na uvolněný post Ivan Hašek. Bývalý vynikající hráč a reprezentační kapitán ale odmítl i nabídku, která mu zaručovala nejen místo na lavičce. Současný trenér týmu Al Ahlí v SAE by, pokud by kývl, měl dohled i nad výchovou mládeže. Jeho vliv na český fotbal by byl celkově nadstandardní. „Snový“ návrh odmítl při schůzce s Košťálem, s nímž tvrdě bojoval při posledních volbách do svazového vedení.


Podařilo se mu sice zabránit, aby Košťál stanul v čele svazu, přesile však odolat nemohl. Koštál dosadil do čela ČMFS „svého člověka“ Pavla Mokrého a český fotbal řídí z povzdálí. Pohnutá minulost určitě stála za Haškovým rozhodnutím nekandidovat na reprezentačního lodivoda. Podle prvních průzkumů ve výkonném výboru by přitom bez problémů získal potřebný počet hlasů.

Slavia vs. Jarolím

Světlo reflektoru tak za běhu zastihlo Karla Jarolíma. Úspěšný lodivod pražské Slavie, ale také utekl. Ne snad svou vinou, vedení sešívaných nechtělo o jeho odchodu ani slyšet. Kdo by také před začátkem nového ročníku dobrovolně pustil trenéra, který klub poprvé v historii provede branou vysněné Ligy mistrů a navrch získá po desetiletém půstu ligový titul?

Košťál vs. Zeman

Dalšího vhodného kandidáta zatratil Košťál sám. Zdeňek Zeman nevydržel jeho neodborné a nesmyslné urážky. Košťálova záložní varianta? Zahraniční kouč! Přes svazové kotrmelce s údajným zájmem bývalého kouče Baroše v Liverpoolu Houlliera, při níž dokázal svou naivitu předseda Mokrý, a plejádu bezejmenných či těch už opravdu za zenitem, se vážným kandidátem stal Němec Klaus Toppmöller. Koštálův favorit ale těsně před volbou odstoupil.

Svaz vs. Toppmöller

Nelíbily se mu údajně dvě svazové podmínky – stěhování do Čech a přidělení asistentů. Podle všeho ani nesouhlasil s vizí šéfa financí svazu Vacka, že reprezentační kouč si vydělá především na bonusech za úspěchy.

Pane Chovanec, vítejte zpátky!

Šance, že by ve čtvrtek výkonný výbor neodhlasoval Chovance, je minimální. Bývalý hráč Sparty a nizozemského Eindhovenu se tak s největší pravděpodobností vrátí na reprezentační lavičku po necelých sedmi letech. Vaz mu tehdy zlomila neúspěšná baráž s Belgií.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události