Hokej

Kde bude chytat brankář Pinc?

Kde bude chytat brankář Pinc?

Marek Pinc prožívá zvláštní období. Místo vytouženého zahraničního angažmá je najednou opět ve Vítkovicích.

Jeho ruský klub Avtomobilist Jekatěrinburg totiž nesplnil finanční podmínky nově vzniklé KHL, a své místo tak přepustil vítězi druhé ligy – týmu Chimiku Voskresensk. "Jsem zklamaný. Máte podepsaný kontrakt, čekáte něco nového a pak přijde tohle…“ uvedl pro tn.cz Pinc.

Dlouho avizovanou informaci o pádu ruského klubu dnes potvrdil deník Sport-express. O místo tak rázem přišla hned trojice českých hráčů: obránce Radek Phillip, bývalý kapitán Plzně Tomáš Divíšek a právě Marek Pinc. Nejsložitější situaci bude muset řešit nejspíš náš reprezentační brankář.

Loni sahal po finále….


Jeho nenaplněné ruské angažmá je navíc kuriózní v mnoha směrech. Kdyby se totiž v Rusku loni chytil jiný český gólman Milan Hnilička, Pinc by se směrem na východ asi ani nevydal. I nadále by chytal v dresu libereckých Bílých Tygrů, kde patřil k hlavním oporám týmu a miláčkům publika. "Na Liberec budu vzpomínat jen v dobrém. Krásné město, skvělá parta a dobré zázemí z něj dělají jeden z nejlepších klubů v Česku,“ chválí Pinc svého bývalého zaměstnavatele. Ideální situace pro relativně klidnou dovolenou a přípravu na nadcházející ročník? Chyba lávky! Z Pince se díky řadě okolností stalo spíše nechtěné zboží…

Díky, máme jiného!


Liberec se po skončení sezony nijak netajil, že by o služby své gólmanské jedničky stál, jenže do klubu se vrátil Milan Hnilička. Bílí Tygři tak měli zpátky svého gólmana a bylo pochopitelné, že na Pince už nezbude místo ani peníze. Rodák z Mostu se tak vrátil do Vítkovic, jež loni s lehkým srdcem opustil. Jenže tam je neochvějnou jedničkou Martin Prusek, a Pinc tak logicky uslyšel vesměs stejná slova jako v Liberci: Díky, ale u nás jednička nebudeš. Máme jiného…

Kam dál?


Kam povedou další kroky šikovného brankáře, teď není vůbec jisté. "Sezonu začnu asi ve Vítkovicích, kde mi normálně běží smlouva,“ říká Pinc s tím, že k potvrzení odstupného ještě stejně nedošlo. Je ale pravděpodobné, že v moravském klubu dlouho nezůstane. Možná nastane varianta, že licenci Jekatěrinburgu koupí jiný tým z Ruska a já skončím tam,“ přemítá. A existuje vůbec možnost, že ho uvidíme v dresu nějakého jiného extraligového klubu než Vítkovic? "Těžko říct. Záleželo by na tom, co by to bylo za klub. Určitě by musel mít ty nejvyšší ambice…“ uzavírá.

Ondřej Huml
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události