Fotbal

Ronaldinho přestoupil do AC Milán, zahraje si i na olympijských hrách

Brazilský fotbalový kouzelník v Miláně podepíše smlouvu do roku 2011.

Přestup brazilského fotbalisty do milánského velkoklubu je skutečností. Ronaldinho na San Siro přichází z barcelonského Nou Campu za 29,4 milionu dolarů (489 milionů korun). Galliani jednal od pondělí

Výkonný ředitel AC Milán Adriano Galliani byl od pondělí v Barceloně, kde jednal s představiteli katalánského klubu i agentem Ronaldinha. Již v úterý se zdálo vše jasné, ale přestup se stvrdil až ve středu, kdy informaci potvrdili představitelé obou klubů. "Dohodli jsme se na podmínkách přestupu. Hráč ve středu v Miláně absolvuje lékařskou prohlídku a podepíše smlouvu," uvádí se v prohlášení AC Milán.


"Hráč přestoupil tam, kam chtěl. Ronaldinho chce být součástí AC Milán,'' doplnil sportovní ředitel Barcelony Txiki Begiristain. Podle italského deníku Gazzetta dello Sport bude Ronaldinho pobírat roční gáži 6,5 milionu euro, čímž přijde asi o 15 procent současného platu.

Milán tančí sambu

Alespoň to tvrdí na svých oficiálních stránkách, kde připomíná kladný vztah milánských k brazilským míčovým kouzelníkům. Ronaldinho se v klubu potká se současnými nebo bývalými spoluhráči z reprezentace - s Didou, Cafú, Kaká, Serginhem a Ricardem Oliveirou. A to už je pořádná kolonie z největší země jihoamerického kontinentu!

Ronaldinho: omlouvám se za dlouhé čekání

"Omlouvám se všem za tak dlouhé čekání, ale fakta jasně ukazují, že vždycky jsem chtěl hrát za AC Milán," řekl k přestupu Ronaldinho. "Nechci mluvit o Barceloně, protože si chci užívat novou kapitolu života. Slibuji, že se v Miláně budu snažit, nepřináším jenom svou techniku," dodal.

City ostrouhalo

O Ronaldinha měli eminentní zájem v Manchesteru City, kde za něj nabízeli takřka dvojnásobné peníze než AC Milán, ale Brazilec odmítl jít do průměrného anglického klubu. Pořád má touhu něco dokázat a vyhrávat velké zápasy. V AC by se mu touha měla splnit.

Pojede do Pekingu!

Ronaldinho je z přestupu nadšený i proto, že mu jeho nový klub dovolí startovat na olympijských hrách v Pekingu. Dnes to potvrdil výkonný ředitel rossoneri Adriano Galliani: "Kdyby už byl náš, tak bychom ho odjet nenechali, ale nám bude patřit až během týdne, takže na olympiádu ho pustíme." Zajímavostí je, že největší hvězdě milánského týmu, záložníkovi Kaká, start na olympiádě povolen nebyl.

dfk, hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události