Fotbal

Košťál už žádné eso v rukávu nemá

Košťál už žádné eso v rukávu nemá
Zdroj: tn.cz / ČTK

V rozhovoru pro tn.cz hlavní postava volby nového kouče reprezentace přiznala, že další kandidáti nejsou.

Místopředseda fotbalového svazu má hlavní slovo při výběru nového reprezentačního kouče. A že se jedná o pořádnou frašku, není potřeba dodávat. Po odchodu úspěšného Karla Brücknera se sice objevilo několik vhodných kandidátů, žádný z nich ale nakonec do horkého křesla neusedne.

Toppmöller byl Košťálovým esem

Poslední z renomovaných adeptů, německý expert na ofenzivní hru Klaus Toppmöller, odstoupil těsně před volbou. Údajně se svazovými zástupci nenašel společnou řeč ohledně svých asistentů a také se odmítl přestěhovat do Čech.


Podívejte se na náš rozhovor s fotbalovým bossem!
Podle Košťála mu ale především vadilo, že mu nebylo místo přislíbeno už před čtvrteční volbou. Toppmöller byl Košťálovým esem, nakolik místopředseda ČMFS jeho rozhodnutí lituje, se můžete podívat na videu. Koštál prý už žádné tajné eso v rukávu nemá, volba tedy bude spíš jen formalitou.

Chovanec takřka jistý

Čtvrteční zasedání výkonného výboru tak bude rozhodovat mezi posledními dvěma kandidáty. Jasným favoritem je prezident Sparty a Brücknerův předchůdce Jozef Chovanec, jen pramalou šanci na zvolení má dosavadní reprezentační asistent a kouč Teplic Petr Rada.


Čeští reprezentanti jsou vesměs rádi, že nový kouč pochází z jejich domoviny. Někteří z nich jsou jistě také rádi, že Košťál opustil místo reprezentačního manažera. V čele této skupiny je Petr Čech, který skrze média s Koštálem válčil o to, kdo je odpovědný za neúspěch národního celku na letošním EURO.

Koštál: Válka s Čechem? O nic nešlo

„Proč zavírat oči před realitou. Na tom přeci není nic špatného, fotbal je o chybách. Když se na to podíváme s odstupem času a s chladnou hlavou, tak se nic nestalo,“ řekl tn.cz Košťál. Jaká je ovšem šance, že to stejně cítí i dlouholetá gólmanská jednička?


Dalším protivníkem Koštála je druhý místopředseda svazu Jiří Kubíček. Věčný rebel proti svazovému vedení označil celý proces hledání nového kouče za trenérskou taškařici, z jeho úst se řinuly výrazy jako nedůstojné a nechutné. Podle něj na stávající situaci v českém fotbale doplatí zejména ti, kteří bezplatně vychovávají talenty. Jejich práci pak totiž využívá reprezentace země k získávání prestiže a hlavně peněz do svazového rozpočtu.

Vedení, jak má být

Co na to Košťál? „Pan Kubíček proti postupu výběru trenéra nikdy neprotestoval. Jeho výroky považuji za populistické,“ ohradil se. Kubíček naopak protestuje, že s ním předseda svazu Mokrý, sám Koštál a ani další z nejužšího vedení v podstatě nekomunikují. Tak má spolupráce ve firmě, která zastupuje Česko po celém světě, jistě vypadat.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události