Fotbal

Hleb už si s Rosickým nezahraje

Záložník Alex Hleb podepsal v Barceloně tříletou smlouvu.

Katalánský velkoklub jej vpodvečer představil jako svou oficiální novou posilu. Hleb se na Nou Campu minul s Ronaldinhem, brazilský záložník ve stejný den přestoupil do AC Milán.

Běloruský záložník opustil londýnský Arsenal, kde působil od roku 2005. V anglické metropoli se mu příliš nelíbilo, s čímž se svěřil i manažerovi Kanonýrů Arsenu Wengerovi. Proti němu se měl Hleb nepěkně vyjádřit v médiích, stejně tak o svém spoluhráči Fabregasovi. Tyto zvěsti ale sám sedmadvacetiletý borec popřel.

Na tři roky za 346 milionů

V katalánském klubu je pro něj připravená tříletá smlouva. Jejímu podepsání již, po úspěšném absolvování lékařské prohlídky, nic nebrání. Arsenal by měl vyinkasovat asi 346 milionů korun. Dalších přibližně 70 milionů poputuje na Emirates Stadium v případě, že se bude Hlebovi v novém působišti dařit.


Po příletu do Španělska Hleb potvrdil, že přestup do Barcelony je splněním jeho snu. "Miluji tento tým. Jsem připraven odevzdat to nejlepší, co ve mně je,“ řekl pro Barca TV.

Hleb: Chci vyhrát všechno

Běloruský hráč je velmi ambiciózní, což potvrdil hned v prvním rozhovoru pro oficiální web klubu. "Pro moje rozhodování byl důležitý rozhovor s trenérem Guardiolou. Ten mi řekl, že o mne velmi stojí,“ vyprávěl bývalý spoluhráč Tomáše Rosického a dodal: "Udělám pro tento tým maximum, chci s ním získat všechny trofeje.“

Kdo je Aleksandr Hleb

Záložník Aleksandr Hleb je nejzářivějším klenotem běloruského fotbalu. Rodák z Minsku začínal s fotbalem ve svém rodném městě, kde hrál za klub FC Minsk. V 17 letech podepsal smlouvu s FC BATE Borisov, profesionálním týmem, který hrál 1. běloruskou ligu. Hned v příští sezoně získal s BATE Borisov mistrovský titul.


V roce 2000 si mladého Hleba a jeho bratra všimli skauti VFB Stuttgart. Spolu s bratrem odešli do Stuttgartu za 150.000 Euro. V první sezoně Alex nastoupil pouze k 6 zápasům, ale v druhé sezoně se stal plnohodnotným členem základní jedenáctky. Za Stuttgart odehrál celkem 137 zápasů a vstřelil 13 branek.


V roce 2005 přestoupil Hleb do londýnského Arsenalu. Kanonýři za Hleba zaplatili 15 milionů liber a investice se jim vyplatila. Ofenzivní záložník za klub nastoupil v 89 zápasech a vstřelil 7 branek. V Arsenalu vytvořil skvělý tandem s Tomášem Rosickým a Cescem Fabregasem. Nyní se pětinásobný běloruský fotbalista roku stěhuje na Nou Camp.

dfk, hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události