Fotbal

Výkonný výbor ČMFS volí trenéra

Ve čtvrtek ve 14 hodin by měl být představen nový trenér české fotbalové reprezentace.

O frašce jménem volba trenéra české fotbalové reprezentace byly popsány stohy papíru, k tématu se vyjádřili snad všichni fotbaloví odborníci a dokonce se vyjadřovali i odborníci ze zahraničí, kteří se vlastně vůbec vyjadřovat nechtěli (trenér Houlier byl představen jako kandidát, aniž by o tom sám věděl).
Ve čtvrtek odpoledne by toto nechutné divadlo mělo skončit.

Chovanec vs. Rada

Počet jmen, ze kterých se bude vybírat, se ustálil na dvou. A ani jedno z nich nevzbuzuje v Evropě přehnané obavy. Ani jeden z jmenovaných trenérů nemá výraznější úspěch na mezinárodní scéně. Ano, je pravda, že Jozef Chovanec na pozici trenéra reprezentace bravurně zvládl kvalifikaci na EURO 2000, kam reprezentace postoupila bez ztráty bodu, ale tým na turnaji vypadl již v základní skupině. A to jsme měli na šampionátu velice schopný výběr v čele s hvězdami Poborským, Nedvědem, Šmicerem, Kollerem a dalšími, kteří byli v životní formě.
Na mistrovství světa reprezentace nepostoupila přes památnou baráž, ve které nestačila na průměrný výběr Belgie.

Zvládl by Rada tlak?

Petr Rada má mezinárodní zkušenosti na pozici asistenta, ale nikdo neví, jak by se vypořádal s pozicí hlavního lodivoda reprezentace. Rada je určitě trenér přísný, hráči by neměli jinou možnost než ho respektovat, ale člověk, kterému při zápase ujedou emoce tak, že začne nadávat vlastním fanouškům na stadionu a musí být uklidňován kolegy, by Českou republiku v zahraničí reprezentovat neměl.

Rozhodne se ve 14 hodin

Přesně ve 14 hodin má začít tisková konference, kde bude oznámeno jméno nového reprezentačního lodivoda. Odborná veřejnost se přiklání k názoru, že zvolen bude Jozef Chovanec. Potvrdila to i nedávná anketa mezi členy výboru. Chovanec je všeobecně vnímán jako "menší zlo“, ale zda představí modernější koncepci a ukáže směr, kterým by se český fotbal měl ubírat, je ve hvězdách.


Oba kandidáti dopoledne předstoupí před svazovou exekutivu. Od půl jedenácté ke členům výboru bude promlouvat Chovanec, od 11 Rada. "Každý z nás bude mít pětiminutový projev, v němž přiblíží svoji vizi práce u národního týmu," řekl Karel Rada.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události