Fotbal

Fotbalistu Babayara skolila malárie!

Neúspěšně skončily testy v Portsmouthu pro nigerijského obránce Babayara.

Fotbalový svět zasáhla nečekaná zpráva. Nigerijský obránce Celestine Babayaro byl hospitalizován v londýnské nemocnici s malárií a nyní je bez angažmá.

Babayaro se od minulého týdne připravoval s Portmouthem, kam měl po testech přestoupit. Hráč se ale v rodné Nigérii nakazil virem malárie, a místo do kabiny zamířil do nemocnice. Informaci potvrdil trenér Portsmouthu Harry Redknapp. "Má malárii, kterou si přivezl z domova (Nigérie). Je to pro něj hrozná rána. Minulý týden se necítil dobře, ale při testech si vedl dobře. Absolvoval s námi fyzickou přípravu a vedl si obstojně," uvedl Redknapp.

Redknapp: počkáme, až se uzdraví

"Zatím nebudeme nic podnikat. Musíme počkat, až bude Babayaro opět v pořádku a já skutečně věřím tomu, že bude. Teď však leží v nemocnici a já doufám, že se co nejdříve uzdraví," dodal kouč Portsmouthu.


Nigerijský obránce začínal evropskou fotbalovou kariéru v Anderlechtu. Osm let strávil v Chelsea a dva roky v Newcastlu United. Letos na jaře působil krátce v Los Angeles Galaxy. Za národní tým odehrál Babayaro 26 zápasů a získal zlatou olympijskou medaili v Atlantě v roce 1996.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události