Fotbal

Trenér Rada on-line: Věk hráčů nerozhoduje

Trenér Rada on-line: Věk hráčů nerozhoduje
Zdroj: TN.cz

Trenérem fotbalové reprezentace byl překvapivě zvolen dosavadní asistent Petr Rada a byl hostem ON-LINE rozhovoru.

Všichni předpovídali, že ze souboje mezi Jozefem Chovancem a Petrem Radou o post reprezentačního trenéra vzejde vítězně Chovanec. Stalo se ale něco úplně jiného. Poměrem hlasů 9:2 vyhrál Petr Rada (více čtěte ZDE).


A právě PETR RADA byl hostem ON-LINE rozhovoru na TN.cz


Rozhovor


Asistenty bude mít do týdne


Čerstvý reprezentační kouč se ještě ani nestačil vzpamatovat z nečekaného zvolení, pracovní povinnosti spojené s novým postem už ale na něj tlačí ze všech stran. Po mediálním dni bude jeho nejdůležitějším počinem na úvod volba svých spolupracovníků. „Já jsem ta jména neřekl ani na tiskové konferenci, mám týden na to, sestavit realizační tým a pak se je všichni určitě dozvědí,“ reagoval na dotaz čtenáře Rada.


Věk hráčů prý nerozhoduje


V jednom má každopádně jasno, reprezentační výběr musí mít své jméno a nikdo by jej neměl brát na lehkou váhu. „Národní mužstvo rozhodně není žádný bazar!“ Uvedl rezolutně nesmlouvavý trenér. Častou otázkou čtenářů tn.cz bylo, zda se mohou těšit na dravé mládí v reprezentačním dresu. „U mě věk hráčů nerozhoduje,“ ujistil Rada.


Koller by měl pomoci


To ovšem neznamená, že by se chtěl marnotratně vzdát služeb borců, kteří této zemi vykopali nejeden velký úspěch. „S Honzou Kollerem mám určitou dohodu. Pokud bude zápas, kdy jeho služby můžeme využít a on bude mít zájem, tak je ku prospěchu věci, abychom ta utkání vyhrávali,“ otevřel dvířka zpátky do reprezentace dlouhánovi ze Smetanovy Lhoty.


Kapitánem Rosický, Ujfaluši, nebo Čech


Najisto už se naopak rozloučil s návratem Pavla Nedvěda. Hodně otázek směřovalo k obsazení funkce kapitána reprezentace. „Rosický, Ujfaluši, nebo Čech,“ má jasno Rada. Ten sice chce zlepšit svou pověst člověka, který nechodí pro emotivní výlev daleko, zároveň je ale připraven hájit své hráče vůči komukoli.

jed, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události