Sport

Cavendish potřetí triumfoval na Tour

Britský cyklista byl na konci 12. etapy nejrychlejší v hromadném spurtu a připsal si třetí etapové vítězství.

Jediný český zástupce na nejslavnějším závodu světa dojel na 27. místě v hlavním balíku. Dojel ale ve stejném čase jako vítěz a stále tak drží průběžné 18. místo na Tour.


Cavendish: Nejtěžší triumf

Nejrychlejší spurtér dosavadního průběhu Tour Mark Cavendish označil toto své vítězství za nejtěžší v letošním francouzském závodě. "Byla to opravdu rychlá etapa. Svou roli sehrál silný vítr i strkanice před cílem," řekl oficiálním stránkách Tour britský jezdec a dodal: "Jsem trochu unavený, ale pořád jsem dokázal být na čáře první."


Cavendish bojuje o zelený trikot nejlepšího spurtéra, zatím je pátý. Se 162 body vede Španěl Freire. "Doufám, že se o něj poperu, to se ukáže v několika málo dnech. Teď už začne hodně pracovat únava. Můj plán je stále dojet do cíle a cestou získat ještě nějaké to etapové vítězství," věří Cavendish.

Evans udržel vedení

Ve žlutém i nadále pojede Australan Cadel Evans, který byl v dnešním cíli 168,5 kilometru dlouhé etapy z Lavelanetu do Narbonne dvacátý. V čele závodu má nadále náskok pouhé vteřiny před Frankem Schleckem.


Na start dvanácté etapy se už nepostavila stáj Saunier Duval - Scott. Ta stáhla své jezdce po prokázaném dopingu své černé ovečky Raccarda Ricca. Ital byl do té doby v čele bodování mladých jezdců do 25 let.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události