Fotbal

Obchodník s výsledky předčasně na svobodě

Hoyzer si při černé práci přišel na 1,5 milionu korun. Jeho trest byl zkrácen na polovinu.

Bývalý německý rozhodčí Robert Hoyzer, který byl odsouzen kvůli ovlivňování zápasů za peníze na dva a půl roku do vězení, bude v pátek propuštěn.

Spolupracoval s chorvatskou mafií

Informoval o tom deník Sport Bild na svých internetových stránkách. Podle svého právníka Thomase Hermese se hlavní postava rozsáhlého korupčního skandálu už na svobodu moc těší. Hoyzer se v roce 2005 před soudem přiznal, že ovlivňoval výsledky ve prospěch chorvatské sázkařské mafie.


Za svoji „pomoc“ dostal od kumpánů úplatek ve výši asi 1,5 milionu korun. Jeho počínání soud posoudil jako podvod, vyfasoval za něj 2,5 roku natvrdo. Po odpykání poloviny trestu bude v pátek propuštěn na svobodu. „Na naši žádost a po dohodě se státním zástupcem bude zbytek jeho trestu změněn na podmíněný,“ vysvětlil právník osmadvacetiletého Hoyzera.

Zaplatil pokutu 3 miliony korun

"Pan Hoyzer je velmi šťastný, že od 18. července bude opět na svobodě a dostane šanci na nový začátek," dodal. Kromě trestu odnětí svobody musel Hoyzer zaplatit německému fotbalovému svazu odškodné ve výši asi tří milionů korun.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události