Fotbal

Eto'o zvažuje přestup do Uzbekistánu!

Přílet kamerunského reprezentanta do Uzbekistánu vyvolal davové šílenství.

Zpráva, která zní jako z jiného světa, hýbe fotbalovým světem. Jeden z nejlepších útočníků součastnosti zvažuje, že opustí Barcelonu a přestoupí do uzbeckého týmu Kuruvči Taškent. Přitom Eto'o má i nabídky ze západoevropských velkoklubů včetně londýnské Chelsea. A čeští fanoušci se ptají: proč nepřestoupí do Sparty nebo do Slavie a bude raději hrát uzbeckou ligu?

Peníze až na prvním místě

Odpověď není třeba složitě hledat. Barcelonu a uzbecký celek pojí přátelské vztahy vedení obou celků a šéf Kuruvči nemá problém položit na stůl kufřík plný peněz, aby útočníka získal. "Skoro jsme se skoro nebavili o penězích," uvedl šéf klubu Babajev s tím, že Eto'o taškentský celek přijde na platu asi na 40 milionů eur. "Udělali jsme Samuelovi velmi dobrou nabídku a máme opravdu vážný zájem, aby za náš klub nastupoval," uvedl trenér Mirjalol Kasymov pro oficiální stránky taškentského klubu.

Nabídku potvrdil i Eto'o

"V součastnosti mám několik dobrých nabídek od různých klubů. Plánuji brzký návrat do Barcelony a od soboty začnu zvažovat všechny nabídky, včetně té z Kuruvči, " uvedl kamerunský reprezentant.

Davové šílenství

Když letadlo s barcelonským hráčem na palubě přistálo na letišti v Uzbekistánu, již na hvězdného útočníka čekali fanoušci držící transparenty  "Eto'o v Kuruvči!" a mávající uzbeckými vlajkami. Fotbalistu čekal také zápas s mladými fotbalisty. Pokud jednání půjdou podle plánu, Eto'o příští týden s vedoucím celkem uzbecké ligy podepíše smlouvu na půl roku. 

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události